Latvijas un Dānijas kultūras ministru tikšanās

Ceturtdien, 6. decembrī, kultūras ministre Dace Melbārde tikās ar Dānijas kultūras ministri Meti Boku (Mette Bock), lai pārrunātu abu valstu sadarbību dažādās kultūras jomās, tostarp radošo industriju un mediju vides regulējuma jautājumus un Latvijas valsts simtgades atzīmēšanas ietvaros pateiktos par Dānijas ieguldījumu topošā Rīgas radošā kvartāla „Tabakas fabrika”* izveidē.

Abas puses pārrunāja jautājumus, kas skar radošo industriju startapu sadarbību ar inkubatoriem, radošo industriju centriem un asociācijām, lai nākamo trīs gadu laikā būtu iespējams pārņemtu Dānijas labo praksi šai jomā un radīt iespējas uzņēmējiem attīstīt kopīgus produktus, pakalpojumus un sadarbības projektus. Tāpat tika apspriesta nule dibinātā Latvijas Dizaina centra sadarbība ar ekvivalentu Dānijā, kas sekmīgi darbojas jau 40 gadus - cieša un produktīva sadarbība būtiski atvieglotu metodoloģijas izziņu, ar kuras palīdzību Dānijā tiek mērīta dizaina ietekme uz valsts ekonomikas attīstību. Abas puses pārrunāja Dānijas Aalborg Universitātes ekspertīzi jaunas, inovatīvas radošo industriju maģistrantūras studiju programmas attīstīšanā, sadarbojoties Latvijas Kultūras akadēmijai un Rīgas Tehniskajai universitātei.

Abas puses sarunā vienojās arī par turpmākas sadarbības nepieciešamību mediju vides stiprināšanā un dezinformācijas apkarošanā.

Dānijas pusi pārstāvēja arī Dānijas Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece Bente Skovgārda Kristensena (Bente Skovgaard Kristensen), vēstnieks Latvijā Hans Brasks (Hans Brask) un Dānijas Kultūras institūta direktors Saimons Holmbergs (Simon Holmberg).

Sanāksmē piedalījās arī Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece Zane Vāgnere, Radošo industriju nodaļas vadītāja Lilita Sparāne, Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta un Mediju politikas nodaļas vadītāja Aiga Grišāne.

Jau ziņots, ka aizvadītā gada maijā abu valstu Kultūras ministrijas noslēdza īpašu sadarbības memorandu, kas paredz sadarbības veicināšanu visās mākslas un kultūras jomās. Tostarp Dānijas puse apņēmās padziļināt jau uzsākto sadarbību Rīgas radošā inkubatora „Tabakas fabrika” izveidē, lai investētu teritorijas sakārtošanā un telpu dizainā, tāpat arī piesaistītu ekspertus inkubatora saturisko programmu izveidē.

*-„TabFab” radošais kvartāls Rīgā, Miera ielā 58 top par izglītības, kultūras un radošo industriju centru - jaunu mājvietu Latvijas Kultūras akadēmijai, Rīgas Kino muzejam un Latvijas Fotogrāfijas muzejam, kā arī Radošo industriju inkubatoram un Latvijas Dizaina centram.

Informāciju sagatavoja:
Lita Kokale,
Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
67330343, 26469946
Lita.Kokale@km.gov.lv