Mediju pasākumā pieteiks Latvijas Dizaina gada balvas turpmāko divu gadu norises

Latvijas Dizaina gada balvas vizuālā identitāte

Lai informētu par plānotajām Latvijas Dizaina gada balvas norisēm šajā un 2021. gadā – nacionālās nozīmes apbalvojuma organizatoriem, konkursa un balvas norises kārtību, tās attīstību, par izglītojošu pasākumu ciklu, kurā diskutēs gan par profesionāliem nozares jautājumiem, gan dizainu plašākai sabiedrībai mediju pārstāvji trešdien, 19. februāra plkst. 11:00 aicināti uz Digitālās mākslas mājas Digital Art House Riga telpās (Skolas iela 2) notiekošu pasākumu.

Mediju pasākumā piedalīsies kultūras ministrs Nauris Puntulis, Latvijas Dizaina padomes priekšsēdētāja, INRE Scandinavian design vadītāja Indra Križus, Latvijas Dizaineru savienības priekšsēdētājs Miks Pētersons un Latvijas Dizaineru savienības priekšsēdētāja vietniece un Latvijas Dizaina gada balvas projekta vadītāja Barbara Freiberga.

Pirms mediju pasākuma - no plkst. 10:00 – Digitālās mākslas mājā notiks sabiedrībā plašāk pazīstamu, tomēr ar dizainera profesiju nesaistītu personību: televīzijas raidījumu vadītāju Aivja un Leldes Ceriņu, alus darītavas „Valmiermuiža” saimnieka Aigara Ruņģa un Dailes teātra aktiera Arta Robežnieka saruna par dizaina lomu un nozīmi mūsu ikdienā.

Pēc mediju pasākuma tā moderators, Toms Grēviņš raisīs diskusiju dizaina nozares profesionāļu vidū par to, kādas gaidas adresējam apbalvojumam.

Latvijas Dizaina gada balva ir nacionālas nozīmes apbalvojums dizainā, kura mērķis ir apzināt, izvērtēt un arī starptautiskā mērogā popularizēt Latvijas dizaineru izcilāko sniegumu, sekmēt Latvijā radītā dizaina pielietojumu un Latvijas dizaina nozares attīstību, saikni ar citām nozarēm un izaugsmi ilgtermiņā. Balva iedibināta un tiek pasniegta kopš 2017. gada; iepriekšējos trīs gadus balvas organizators bija dizaina biroja „H2E”komanda.

Nacionālas nozīmes apbalvojuma “Latvijas Dizaina gada balva” organizators ir Kultūras ministrija un biedrība „Latvijas Dizaineru savienība”.

 

Papildu informācijai:
Raimonds Seņko
28341646
info@design.lv

Barbara Freiberga
Interjera un lietu dizainere
Latvijas Dizaineru savienība
valdes priekšsēdētāja vietniece
+371-28307476
www.design.lv