Datums 14. augusts, 2021
LaiksVisu dienu
Vieta Jelgava
Sievietes tautastērpos

2021. gada 14. augustā Jelgavā norisināsies Latvijas mazākumtautību festivāls “Zeme zied”. Festivāls pulcēs vairākus simtus dalībnieku no Latvijas tradicionālo kultūru mākslinieciskajiem kolektīviem, kuri kopj un popularizē savas tautas kultūras tradīcijas, tā prezentējot mazākumtautību kultūras daudzveidību un pienesumu Latvijas kultūrtelpai.

Gatavojoties un iezīmējot pusceļu uz XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, mazākumtautības kolektīvi no visas Latvijas krāšņi daudzinās ikvienu kultūras tradīciju “Latvijas mazākumtautību festivālā – Zeme zied”. Šajā festivāla īpaša loma norises vietai – Jelgava, Zemgales sirds.

Visas dienas garumā no pulksten 10.00 līdz 20.00 festivāla viesi un dalībnieki aicināti baudīt dienas koncertprogrammu, garīgās mūzikas koncertu, tautas lietišķās mākslas izstādi, amatnieku gadatirgu, radošās darbnīcas, meistarklases-lekcijas ar ārvalstu lektoriem, nacionālo virtuvju prezentācijas un tautastērpu parādi.

Norises vietas – Hercoga Jēkaba laukums, Jelgavas Kultūras nams un skvērs aiz kultūras nama, Brīvdabas koncertzāle “Mītava”, pilsētas parki un skvēri. Festivālu būs iespēja vērot arī tiešsaistē.  

Pasākuma mērķis ir popularizēt, attīstīt un pilnveidot Latvijā dzīvojošo mazākumtautību tradicionālās kultūras mantojumu, mudināt mazākumtautību iedzīvotājus izprast savas kultūras nozīmi Latvijas kultūrvidē, kā arī aktivizēt sabiedrības līdzdalību nemateriālās kultūras mantojuma izzināšanā, praktizēšanā un tālāknodošanā.

Festivālu rīko Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Jelgavas pilsētu, pašvaldības iestādi “Kultūra” un Jelgavas pilsētas Sabiedrības integrācijas pārvaldi.

Festivāla tīmekļvietne    

Mazākumtautību festivāls tiek rīkots atbilstoši valstī aktuālajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”. Organizatori vērš uzmanību, ka atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai valstī, var būt izmaiņas festivāla norisē.