Ministrijas jaunumi Arhitektūra Mūzika
Nacionālās akustiskās koncertzāles novietņu iespējas Rīgā

Šonedēļ noslēdzas Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Nacionālās akustiskās koncertzāles iespējamo novietņu Rīgā izvērtēšanas noslēguma posms, kurā padziļināti analizētas sešas konkurētspējīgākās vietas AB dambis, Andrejostas iela 17 Andrejsalā, Elizabetes iela 2 (kopā ar Kronvalda bulvāri 6), Uzvaras parka teritorija starp Raņķa dambi, Slokas ielu un Aleksandra Grīna bulvāri, Rīgas Kongresu nams un Rūpniecības preču tirgus teritorija starp Gaiziņa ielu, Prāgas ielu un Turgeņeva ielu.

Ceturtdien, 10. jūnijā, plkst. 10:00 notiks publiska prezentācija par koncertzāles novietņu izvērtēšanas rezultātiem. Prezentācijā piedalīsies LAS prezidents, arhitekts Juris Poga, novietņu salīdzinošās izpētes veicēju “MASH Studio” (Lietuva) pārstāvji: pilsētplānotāja Živile Šimkute un arhitekts Egidijs Kasakaitis, un fokusgrupas tematisko diskusiju vadītājs Neils Balgalis (“Grupa93”, Latvija), kā arī Kultūras ministrijas pārstāvji. Prezentācija Zoom virtuālajā telpā notiks angļu valodā, un to varēs vērot tiešraidē arī Kultūras ministrijas profilā sociālajā vietnē Facebook.

Jau ziņots, ka LAS, atsaucoties Kultūras ministra Naura Puntuļa aicinājumam, piedāvāja plānu Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnes atrašanās vietas izvēlei, potenciālo novietņu analīzei identificējot 36 iespējamās lokācijas Rīgā. Pirmajā izvērtēšanas posmā uz tālāko izpēti tika virzītas 11 novietnes – AB dambis, Andrejostas iela 17 Andrejsalā, Elizabetes iela 2 un Kronvalda bulvāris 6, Ķīpsalas pludmale, parka teritorija starp Raņķa dambi, Slokas ielu un Aleksandra Grīna bulvāri, Rūpniecības preču tirgus teritorija starp Gaiziņa ielu, Prāgas ielu un Turgeņeva ielu, teritorija pie Spīķeriem un Kārļa baseina, teritorija Salu tilta ZA galā, novietnes Torņakalnā, Skanstē un Zaķusalā. Pēc Rīgas Domes aicinājuma tika lems skatīt arī divpadsmito vietu – Kongresu namu.

Biedrība “Latvijas Arhitektu savienība” ir arhitektu profesionālā organizācija un apvieno vairāk nekā 400 biedru – profesionālu arhitektu. LAS galvenie darbības virzieni ir arhitektu profesionālo interešu aizstāvība, arhitektu sertificēšana un arhitektūras attīstība un popularizēšana.

 

Papildu informācijai:
Māra Vaivode,        

LAS valdes priekšsēdētāja
Tālr.: 26393136
E-pasts: latarh@latarh.lv

Lita Kokale,
Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
67330343, 26469946

Lita.Kokale@km.gov.lv