Mediju politika
Semināra vizuālais materiāls

Līdz š.g. 2.martam turpinās projektu pieteikumu iesniegšana Mediju atbalsta fonda (MAF) programmā  “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā”. Ņemot vērā mediju un nozares speciālistu ieteikumus, programmas pieteikšanās kārtība kļuvusi projektu pieteicējiem draudzīgāka un saprotamāka. Lai vairāk informētu par uzlabojumiem nolikumā un atvieglotu pieteikumu aizpildi medijiem, mediju pārstāvji ir aicināti apmeklēt bezmaksas informatīvo vebināru š.g. 11.februārī Sabiedrības integrācijas fonda Facebook lapā.

Informatīvais vebinārs: " Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā" notiks 11.februārī plkst. 12.00.

"Šogad Mediju atbalsta fonds ir piedzīvojis vairākas nozīmīgas pārmaiņas. Pirmkārt, sadarbībā ar nozares ekspertiem rūpīgi pārstrādāts konkursa nolikums, lai tā projektu pieteikšanu padarītu vienkāršāku un vieglāk saprotamāku. Otrkārt, nodrošināsim īpašus informatīvos semināros tiešsaistē, kur projektu pieteicējiem būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus pirms projektu pieteikuma iesniegšanas, kā arī nodrošināsim īpašu audiovizuālu pamācību, kur soli pa solim skaidrosim, kā pēc iespējas precīzāk aizpildīt projekta pieteikumu. Treškārt, lai pilnībā nodrošinātu caurspīdīgu konkursa norisi, esam paredzējuši iespēju vērtēšanas komisijas darbā piedalīties arī novērotājam no mediju nozares. Ceram, ka mediji atzinīgi novērtēs uzlabojumus konkursa norisē," skaidro Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Seminārā būs iespējams uzzināt:

  • Kas ir Mediju atbalsta progamma, tās darbības virzieni un atbalstāmās aktivitātes;
  • Kā pareizi aizpildīt projektu pieteikumu veidlapas, un kas tiks ņemts vērā izvērtējot pieteikumus;
  • Kā pareizi sastādīt budžetu, projektu finansēšanas kārtība.

Ar izsludināto Mediju atbalsta fonda konkursu dokumentāciju tuvāk iepazīties iespējams šeit.

Projektu pieteikumus pēc atbilstības un kvalitātes vērtēšanas kritērijiem vērtēs komisija, kura sastāv no četriem augstskolu pārstāvjiem, tai skaitā no reģionālajām augstskolām, kurās ir komunikācijas vai mediju programmas, vienas mediju jomas nevalstiskās organizācijas, kuras darbība ir vērsta uz žurnālistikas kvalitātes un mediju ētiskuma veicināšanu, pārstāvja kā arī četriem valsts pārvaldes institūciju pārstāvjiem, no kuriem divi ir Kultūras ministrijas deleģēti pārstāvji, viens Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes deleģēts pārstāvis un viens Sabiedrības integrācijas fonda pārstāvis, kurš vada vērtēšanas komisijas darbu, bet vērtēšanā un balsošanā nepiedalās.

Mediju atbalsta fonda mērķis ir atbalstīt medijus sabiedriski nozīmīga satura veidošanā un stiprināt nacionālo kultūrtelpu latviešu valodā, atbalstot nekomerciālas, sabiedriski nozīmīgas žurnālistikas radīšanu medijos, kuras uzdevumi ir stiprināt valsts vērtības, valstisko apziņu, latvisko kultūrtelpu, kritisko domāšanu, veicināt mediju atbildīgumu un kvalitāti, kā arī sabiedrības saliedētību uz latviešu valodas pamata.

 

Plašāka informācija:
Zane Jēkabsone
Sabiedrības integrācijas fonda sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr. 22811020