Ministrijas jaunumi Kultūrizglītība
Kultūras ministrijas apbalvojuma un Cimzes balvas saņēmēji pēc ceremonijas
Foto: Reinis Oliņš.

2023. gada 12. maijā plkst.12.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē apbalvojumus saņēmuši talantīgākie kultūrizglītības nozares audzēkņi, viņu skolotāji un koncertmeistari. Kultūras ministrijas apbalvojumu piešķir par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādes un skatēs mākslu nozarēs. Vienlaikus ar Kultūras ministrijas balvu pasniegta arī Latvijas Nacionālā kultūras centra iedibinātā Cimzes balva.

Kultūras ministrijas apbalvojumus par īpašiem sasniegumiem saņēma 52 audzēkņi un 51 pedagogs no 18 izglītības iestādēm. Jaunie talanti guvuši godalgas dejas, mūzikas, mākslas un dizaina konkursos. Panākumi gūti nopietnos konkursos gan tepat Latvijā, gan Austrijā, Armēnijā, Čehijā, Francijā, Itālijā, Igaunijā, Indijā, Japānā, Kazahstānā, Ķīnā, Lietuvā, Lielbritānijā, Polijā, Rumānijā, Spānijā un Vācijā.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis uzsver: “Katrs skolēns un jaunietis, kurš šodien ticis godināts, vēl ir tikai ceļa sākumā. To pavadoņi šajā ceļā ir pedagogi un vecāki. Ikviena talanta iemirdzēšanās ir visu iesaistīto kopdarbs, ar kuru šodien no sirds lepojamies. Ar gandarījumu pasniedzu atzinības rakstus tik kuplam pulkam, tas liecina, ka mūsu kultūras dzīves nākotnei ir laba perspektīva.

Kultūras ministrijas apbalvojums par jauniešu sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādes un skatēs mākslu nozarēs ieviests 1998. gadā. Ar šo apbalvojumu Latvijas valsts atzīmē kultūrizglītības iestāžu audzēkņu spilgtākos radošos panākumus un viņu skolotāju ieguldīto darbu.

Ar Cimzes balvu katru gadu tiek godināti divi izcilākie Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības iestāžu pedagogi kultūrizglītības jomā. Šogad balvu saņem Mākslu izglītības kompetences centra “Nacionālā Mākslu vidusskola” Emīla Dārziņa mūzikas skolas vijoles spēles skolotāja un Stīgu instrumentu spēles nodaļas vadītāja Nelli Sarkisjana un Mākslu izglītības kompetences centra “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola” zīmēšanas un gleznošanas skolotāja Andra Zvirbule.

2014. gadā Latvijas Nacionālā kultūras centra iedibinātās Cimzes balvas piešķiršanas mērķis ir novērtēt pedagogus par izcilu pedagoģisko darbību un nozīmīgu ieguldījumu kultūrizglītībā, kā arī stiprināt kultūrizglītības jomas pedagogu profesijas prestižu. Balva nosaukta pedagoga, tautas dziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes vārdā.

 

Informāciju sagatavoja:
Linda Ertmane
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
+371 67228985; +371 29181396
Linda.Ertmane@lnkc.gov.lv
www.lnkc.gov.lv