Radošā Eiropa
2022 Work programme

Eiropas Komisija ir apstiprinājusi programmas “Radošā Eiropa” 2022. gada darba programmu, kas nozīmē, ka drīzumā tiks izsludināti uzsaukumu pieteikumi. Programmas "Radošā Eiropa" budžets ir aptuveni 385 miljoni eiro, kas ir par gandrīz 100 miljoniem vairāk nekā 2021. gadā. Programma pastiprinās savu atbalstu radošajām un kultūras nozarēm, ņemot vērā izaicinājumus, ko rada Covid-19 krīze un pieaugošā globālā konkurence.

Programmas kultūras atzars ietvers jaunus uzsaukumus un iniciatīvas mūzikas, kultūras mantojuma, skatuves mākslas un literatūras nozarēm, kā arī tiks uzsākta mobilitātes shēma, kas piedāvās māksliniekiem, radītājiem vai kultūras profesionāļiem iespējas doties uz ārzemēm profesionālai izaugsmei vai starptautiskai sadarbībai.

Starpnozaru atzarā palielināsies uzsaukuma Radošā Laboratorija (Creative Lab) finansējums projektiem, kuros iesaistītas vairākas radošās nozares, sniedzot ieguldījumu arī New European Bauhaus. Starpnozaru atzars arī pastiprinās atbalstu ziņu medijiem, piedāvājot papildu pasākumus, lai veicinātu plašsaziņas līdzekļu brīvību.

Vairāk informācijas meklē ŠEIT
Radošās Eiropas 2022. gada darba programma ŠEIT