Baltijas kultūras komitejas kārtējā sēde. Foto: Oskars Artūrs Upenieks / Kultūras ministrija
Pirmajā rindā no kreisās: Latvijas Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, Igaunijas Kultūras ministrijas ģenerālsekretāre Kristīna Alliksāra (Kristiina Alliksaar), Lietuvas Kultūras ministrijas viceministre Edita Klaunauskaitė; otrajā rindā no kreisās: Lietuvas kultūras ministrijas starptautiskās sadarbības un radošās industrijas nodaļas vecākā eksperte Daiva Parulskienė, Igaunijas kultūras ministrijas starptautiskās sadarbības eksperte Ulla Kīva, Latvijas Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietniece kultūrpolitikas jautājumos Baiba Mūrniece. Foto: Oskars Artūrs Upenieks / Kultūras ministrija

27. jūnijā Kultūras ministrijā notiek Baltijas kultūras komitejas (BKK) kārtējā sēde, kurā piedalās Latvijas, Igaunijas un Lietuvas delegācijas. Darba kārtībā iekļauta aktuālo kultūrpolitikas jautājumu apspriešana un stratēģiskas iniciatīvas.

Sēdes laikā  delegāciju vadītāji prezentēja informāciju par jaunākajām norisēm kultūrpolitikā. Papildus vispārīgai informācijai īpaša uzmanība tika pievērsta galvenajiem budžeta un strukturālajiem jautājumiem, tostarp nozarē strādājošo atalgojuma prognozēm, kultūras eksporta un starptautisko aktivitāšu budžetam, valsts politikai un normatīvajiem aktiem muzeju cenu noteikšanai, kultūrizglītības finansēšanas modeļiem un pastāvīgajam kultūras nozares atbalstam Ukrainai.

Savā uzrunā Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, sniedzot pārskatu par Latvijas kultūrpolitikas attīstību un aktualitātēm, atzīmēja  Latvijā izstrādāto tiesību aktu izmaiņas, izceļot vienu no nozīmīgākajām sabiedriskā labuma iniciatīvām – ”Senatnes loteriju”. Tā uzsākta, lai nodrošinātu papildu finansējuma piesaisti kultūras mantojuma saglabāšanai un atjaunošanai, kā arī lai sabiedrībā vairotu izpratni par šo jomu. Tika akcentēta nepieciešamība nodrošināt gan kultūras pieejamību, iedzīvotāju saliedētību, integrēšanu, gan kultūras sektora gatavību krīzes situācijām. Viņa informēja par plāniem, risinājumiem un iniciatīvām, piemēram, šovasar gaidāmo starptautisko mācību kursu “READY” par kultūras mantojuma aizsardzību ārkārtas situāciju laikā.

BKK sēdē tika novērtēti Latvijas animācijas filmas “Straume” starptautiskie panākumi, kas ir apliecinājums reģiona potenciālam kultūras eksportā. Sēdes dalībnieki diskutēja par Baltijas kino industrijas sadarbības iespējām, kas vēl vairāk stiprinātu reģiona redzamību un konkurētspēju pasaulē.

Dace Vizule

Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Dace.Vizule [at] km.gov.lv

Saistītas tēmas

Ministrijas jaunumi Starptautiskā sadarbība