Mūzika
Brīvdabas koncertzāles “Mītava” pasākumu plakāts

Jau ceturto sezonu savus apmeklētājus priecēs Jelgavas pilsētas lepnums – brīvdabas koncertzāle “Mītava” Pasta salā. Sezona tiks atklāta 27.maijā pulksten 19 gaidāmo Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku zīmē, pulcējot vairākus simtus koristu un dejotāju koncertā “Latviešu dziesmai un dejai”.

Vasaras ieskaņā, 3.jūnijā, savu atvadu turneju sāks grupa “Zodiaks”, bet vērienīgs notikums gaidāms 20.jūnija vakarā, kad “Mītavā” jau otro gadu pēc kārtas notiks Latvijas Nacionālās operas un baleta rīkotais Rīgas operas festivāla Galā koncerts.

Jūnijs, kā ierasts, iezīmējas arī Starptautiskā Smilšu skulptūru festivāla zīmē, kad Jelgavā ieradīsies tēlnieki no 9 valstīm, un festivāla izklaides programmā koncertzālē uzstāsies iemīļoti mūziķi – “Sudden lights”, “Dzelzs vilks”, Lauris Reiniks, “Credo”, “Very cool people” un Paula Saija.

Vasaras turpinājumā plānoti vairāki gaidīti notikumi – Latvijas dziedošo aktieru salidojumus, Brazīļu karnevālšovs, Alex piemiņas koncerts, kā arī virkne Latvijas mākslinieku lielkoncerti – “Jumprava”, “Menuets”, “Hameleoni”, Marija Naumova u.c.

Jūlija centrālais notikums būs grupas “Pērkons” un Liepājas simfoniskā orķestra atkalapvienošanās, savukārt, tuvojoties vasaras izskaņai, 18.augustā visi aicināti uz divu Latvijas mūzikas lielmeistaru unikālu satikšanos mūzikā – pirmo reizi uz vienas skatuves satiksies “Sinfonietta Riga” un “Raxtu Raxti”.

GRUPAS “ZODIAKS” ATVADU TURNEJAS ATKLĀŠANAS KONCERTS

3.jūnijā pulksten 19 vasaru ieskandinās leģendārā grupa “Zodiaks”, kuri atskaņos kosmisku instrumentālo mūziku (”Pacific”, “Rock on ice”, “Provincial Disco”, “Zodiac”) un populārākās dziesmas („Taisnība”, “Vējš”, “Tēvu zeme”, “Manas mīļākās puķes”, “Pūt, vējiņi” u.c.), pēc daudzu gadu pauzes, sakot lielu paldies saviem ilggadējiem faniem un līdzjutējiem.

RĪGAS OPERMŪZIKAS FESTIVĀLA GALĀ KONCERTS

20.jūnijā pulksten 19 Rīgas Operas festivāls viesosies Jelgavā. Šo notikumu gaida gan Latvijas kultūras baudītāji, gan citu valstu skatītāji. Festivāla Galā koncerts sola iespēju tikties gan ar iemīļotiem pašmāju solistiem, gan spožām ārzemju zvaigznēm, un baudīt skaistākās operu melodijas.

GRUPA “PĒRKONS” UN LIEPĀJAS SIMFONISKO ORĶESTRIS

Vasaras kulminācijā, 20.jūlijā, pulksten 19 gaidāma īpaša un aizraujoša koncertprogramma, kurā Latvijas roka veterānu grupas “Pērkons” skaņdarbi ietērpsies simfoniskā skanējumā, kur galvenais uzsvars tiek likts uz to, ka tas būs simfoniskais orķestris un grupa “Pērkons”, nevis grupa “Pērkons” un simfoniskais orķestris.

“RAXTU RAXTI” UN ”SINFONIETTA RIGA”

18.augustā pulksten 19 uz brīvdabas koncertzāles “Mītava” skatuves savu pirmatskaņojumu piedzīvos divu Latvijas mūzikas smagsvaru kopdarbs. Satiksies mūsdienu tautas mūzikas apvienība “Raxtu Raxti” un valsts kamerorķestris “Sinfonietta Riga” ar diriģentu Normundu Šnē.

Vairāk informācijas: kultura.jelgava.lv

Biļešu iegāde: Biļešu kasēs, bilesuparadize.lv, opera.lv