Literatūra Muzeji Teātris
Lugu krājumi

28. janvārī plkst. 14.00 Jāņa Akuratera muzejā Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a, notiks “Dramaturgu asociācijas” izdoto lugu krājumu “Cilvēkzvērs” (2020), “Cilvēktīkls” (2021) un “Cilvēkspārns” (2022) prezentācija, kurā būs iespēja uzzināt vairāk par biedrību “Dramaturgu asociācija” un projektu “Lugu konkurss – lugu krājums”.

Pasākumā izskanēs jaunāko lugu fragmentu lasījumi. Līdzās lasījumiem, pasākuma dalībnieki un klausītāji varēs piedalīties diskusijā par to, vai teātru skatuvēm vispār ir vajadzīgas lugas, varbūt pietiek tikai ar tekstiem; vai un kā mūsdienu dramaturģija mainās līdzi laikam; kā arī dalīties pieredzē par lugu publicēšanas iespējām grāmatās un periodikā.

Sarunā un lasījumos piedalīsies lugu autori: Biruta Zujāne, Lelde Stumbre, Inese Tālmane, Laima Poga, Māris Bortņikovs, “Dramaturgu asociācijas” priekšsēdētāja Kristiāna Štrāle-Dreika, kā arī citi radošās grupas pārstāvji.

“Dramaturgu asociācija” ir vienīgā dramaturgu biedrība Latvijā. Šobrīd tajā ir vairāk nekā 40 biedru, aicināti pievienoties arī citi lugu autori un dramaturgi, to varēs izdarīt arī pasākumā Jāņa Akuratera muzejā. “Dramaturgu asociācijas” mērķi ir veicināt latviešu dramaturģijas attīstību, kā arī publicētās un nepublicētās dramaturģijas kā Latvijas nemateriālās kultūras būtiskas sastāvdaļas saglabāšanu, sistematizēšanu un pieejamību sabiedrībai, kā prioritāti nosakot latviešu valodā rakstīto mūsdienu oriģināldramaturģiju.

Pirms un pēc pasākuma varēs iegādāties minētos lugu krājumus “Cilvēkzvērs”, “Cilvēktīkls” un “Cilvēkspārns”.

Vairāk informācijas: Maira Valtere, Jāņa Akuratera muzejs, tālr. +371 26703293

Dramaturgu asociācija, e-pasts lugas@lugas.lv, tālr. +371 27632070

Pasākums tiks fotografēts. Foto un videomateriāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

 

Informāciju sagatavoja:
Dramaturgu asociācija
lugas@lugas.lv