Muzeji
Alberta iela. 20.gs.sākums. Foto autors nezināms. LNB krājums.

29. augustā plkst. 11.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs aicina uz ekskursiju “Rozentāla Rīga”, kas vedīs pastaigā pa Jaņa Rozentāla dzīves un darbības vietām.

Janis Rozentāls (1966–1916) ir dzimis Saldus apkaimē, studējis Pēterburgā, taču ilgākie un nozīmīgākie viņa radošās darbības gadi ir aizvadīti Rīgā. Vedot pastaigā pa Rīgas centra ielām, muzeja vadītāja Dace Vosa stāstīs par to, kāda bija Jaņa Rozentāla laika Rīga un kur ir meklējami nozīmīgākie J. Rozentāla dzīves pieturas punkti šajā pilsētā, kā arī par viņa ģimeni, draugiem un domubiedriem, kas Rozentālam bija nozīmīgi viņa “Rīgas periodos”.

Ekskursijas sākums J. Rozentāla un R. Blaumaņa muzejā Alberta ielā 12-9, beigas – Daugavmalā pie skulptūras “Lielais Kristaps”. Ilgums apmēram 3 stundas. Ekskursiju vadīs mākslas vēsturniece Dace Vosa, Mg. Art.

Pieteikšanās ekskursijai

Ierodoties uz ekskursiju, apmeklētājiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments kopā ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Biļešu cenas
3.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem 2.00 EUR.

Tuvāka informācija pa tālruni 67331641, 26586404 vai e-pastu: jrrbm@memorialiemuzeji.lv, kā arī www.memorialiemuzeji.lv.

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.
Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

 

Informāciju sagatavoja:
Dace Vosa,

J.Rozentāla un R.Blaumaņa
muzeja vadītāja