Ministrijas jaunumi
Gidonam Krēmeram pasniegts prestižais ordenis par nopelniem zinātnē un mākslā

Svētdien, 11.jūnijā Berlīnē Gidonam Krēmeram tika pasniegts ordenis Pour le Mérite für Wissenschaften und Künste (burtiski: Par nopelniem zinātnē un mākslā). Tas patiesi ir Nopelnu ordenis (vācu: Verdienstorden), kuru 1740. gadā izveidoja karalis Frīdrihs II Lielais un kas kļuva par augstāko militāro un civilo sasniegumu apbalvojumu Prūsijā, un vēlāk tika pieņemts visā Vācijā.

Pour le Mérite piešķir tikai un vienīgi kā atzinību par ārkārtas personīgo sasniegumu, nevis kā vispārēju marķieri sociālā statusa atzīšanai. Kopš 1923.gada ordeņa domi vada Vācijas prezidents. Ar šo ordeni apbalvotā persona tiek iecelta par šo ordeņa biedru mūža garumā, līdzīgi kā tas ir ar Apvienotās Karalistes Britu Impērijas ordeni.

Gidons Krēmers ir pirmais vijolnieks Ordeņa pastāvēšanas vēsturē. Klasifikatorā pat ir ieviesta īpaša sadaļa – Geiger und Kȕnstlerischer Leiter (Vijolnieks un mākslinieciskais vadītājs), jo sasniegumos ir atzīmēts arī viņa unikālais darbs ar orķestri “Kremerata Baltica”.

Pamatojumā rakstīts:

“viņa interpretācijas respektē labākās tradīcijas, bet tajā pašā laikā svaigas, oriģinālas un dzīvas. Krēmera interese par mūsdienu komponistiem un jauno mūziku ir intensīva un noturīga, un viņš, bez šaubām, ir veicinājis tās attīstību vairāk nekā jebkurš cits starptautiski veiksmīgu solists”.

Šajā gadā Gidons Krēmers aizvadījis jau vairākas jubilejas koncerttūres ar orķestri Kremerata Baltica, par godu tā 20 gadadienai un Gidona Krēmera 70. jubilejai, nospēlējot Ziemeļamerikā, Eiropā un Āzijā kopumā ap 50 koncertiem.

 

Informāciju sagatavoja
Dr. Ingrida Zemzare
Valdes locekle
KREMERATA BALTICA
+371 29183916
kb@kremeratabaltica.lv