VKKF logo

Ir izsludināts šī gada otrais projektu konkurss deviņās kultūras nozarēs: Dizaina un arhitektūras, Filmu mākslas, Kultūras mantojuma, Literatūras, Mūzikas, Starpdisciplināru projektu, Skatuves mākslu, Tradicionālās kultūras un Vizuālās mākslas nozarēs. Otrajā projektu konkursā kopējais sadalāmais finansējums ir gandrīz 2 miljoni eiro. Šajā konkursā projektus aicina iesniegt līdz 19. aprīlim.

Mērķprogrammā “Neakadēmiskās mūzikas atbalsts” pretendenti var pieteikt projektus līdz 3. maijam. Konkursa mērķis ir stiprināt Latvijas neakadēmiskās mūzikas industrijas kā nozīmīgas radošo industriju un tautsaimniecības nozares konkurētspēju un eksportspēju, atbalstot ieiešanu ārvalstu tirgos, kā arī atbalstīt Latvijas mūzikas izpildītājus un veicināt jaunradi. Neakadēmisko mūziku šī nolikuma izpratnē var attiecināt uz jebkuru mūzikas žanru, izņemot kontrastā esošo akadēmisko, džeza un tradicionālo mūziku. Pazīstamākie neakadēmiskās mūzikas žanri ir pops, roks, R&B, smagais metāls, indīroks, hiphops, alternatīvais roks, folkroks, t.s. “pasaules mūzika” un citi.

2024. gadā mērķprogrammā pieejams finansējums 75 000 eiro apmērā. Finansējumu var pieprasīt aktivitātēm, kuru īstenošana paredzēta līdz 2025. gada 30. novembrim.   

Savukārt noslēdzies ir mērķprogrammas “Latviešu oriģinālmūzika” 2024. gada 1. konkurss, atbalstot 61 projektu par 90 000 eiro. Konkursā tika pieteikti 88 projekti par kopējo pieprasīto finansējumu 218 058 eiro.  

Atbalstītie projekti

Informācija par izsludinātajiem konkursiem VKKF tīmekļvietnē: www.kkf.lv

 

Papildu informācijai:
Ilona Skuja,

VKKF sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. +371 29277444