Teātris
Grāmata par Jauno Rīgas teātri “Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās”

Īsi pirms atgriešanās savās vēsturiskajās mājās Lāčplēša ielā Jaunais Rīgas teātris piedāvā saviem skatītājiem grāmatu “Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās”. Ļaujot ielūkoties teātra dzimšanas laikā un tālākajā dzīvē vienpadsmit stāstos un vairāk nekā 130 bildēs.

Šis ir skats uz Jauno Rīgas teātri no iekšpuses. “Mēģināšu aprakstīt to, ko bez manis neviens cits nezina – kā radās JRT”, nolēma teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis, “Tā, protams, būs tikai mana versija, un stāsts par teātri neizbēgami būs arī stāsts par mani. Jo šie abi stāsti man ir sapinušies un sapiņķerējušies kopā līdz tādai pakāpei, ka tos nodalīt un destilēt līdz kādai objektīvai patiesībai būtu nereāli. Katram JRT cilvēkam ir savs JRT stāsts.”

Līdzās Alvim Hermanim ar tikpat personiskām atmiņām par dzīvi Jaunajā Rīgas teātrī dalās aktieri Elita Kļaviņa, Kaspars Znotiņš, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Andris Keišs, Sandra Kļaviņa, valdes locekle Gundega Palma un ārējo sakaru daļas vadītāja Elīna Adamaite.

Teksti turpinās un attīstās grandiozā attēlu kosmosā, kas ļauj ieraudzīt un sajust Jaunā Rīgas teātra garu trīsdesmit gadu garumā. Un ielūkoties arī tajos dzīves brīžos, kuros klāt nav bijuši Jaunā Rīgas teātra izrāžu skatītāji. Grāmatas dizainu veidojusi māksliniece Kristīne Jurjāne.

Ar šo grāmatu teātris noslēdz savus "trimdas gadus" Miera ielā un atgriežas savās vēsturiskajās mājās Lāčplēša ielā. "Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās" bija režisora Alvja Hermaņa pirmais iestudējums uz Jaunā Rīgas teātra skatuves 1993. gada 20. janvārī.

No 7. februāra grāmatu ir iespējams iegādāties internetā www.jrt.lv un www.jrt-veikals.lv ar piegādi. Klātienē grāmatu iespējams nopirkt teātra telpās Miera ielā 58a un drīzumā arī Lāčplēša ielā 25 vakaros pirms izrādēm. Teātris ir atvērts apmeklētājiem stundu pirms izrādes.


JRT ir valsts kapitālsabiedrība, kas pilda Latvijas Republikas Kultūras ministrijas deleģētās kultūras funkcijas. Teātra mākslinieciskais vadītājs kopš 1997. gada ir režisors Alvis Hermanis. Teātris šobrīd uzturas pagaidu telpās Miera ielā 58a pretī Dzemdību namam, kamēr vēsturiskā ēka Lāčplēša ielā nodota rekonstrukcijai.  
JRT pateicas ilggadējam sadarbības partnerim – AS SWEDBANK.

Informāciju sagatavoja:
Inga Liepiņa,
Tālr.: +371 67283225, +371 29174775
e-pasts:
inga@jrt.lv