Kultūras ministre Agnese Lāce XVI Latvijas Dziesmu un deju svētku Kanādā pasākumā

Ceturtdien, 4. jūlijā, Toronto atklāti XVI Latvijas Dziesmu un deju svētki Kanādā. Tajā dalībniekus sveica Latvijas kultūras ministre Agnese Lāce.

“150 gadu laikā Dziesmu un deju svētki ir plaukuši un sazarojušies. Līdzās dziedāšanai godā ir celta dejošana, starp vispārējiem Dziesmu un deju svētkiem pulcējas skolu jaunatne, un vieni no krāšņākajiem svētkiem turpina plaukt latviešu mītnes zemēs visapkārt pasaulei. Gadu desmitiem un īpaši laikā, kad Latvija atradās okupācijas jūgā, Dziesmu un deju svētki Kanādā un citur pasaulē bija brīvības un latviskās kultūras svētnīcā,” uzrunājot svētku dalībniekus, uzsvēra kultūras ministre.

Viņa arī pateicās latviešu diasporai par ieguldīto darbu svētku organizēšanā un latvisko tradīciju kopšanā un sargāšanā.

“Tikai kopā mēs esam stipra un saliedēta tauta! Pateicoties diasporas neatlaidībai un mīlestībai pret Latviju, visai pasaulei varam parādīt, ka mūsu sirdis sit vienotā ritmā neatkarīgi no tā, kur atrodamies un aizvadām ikdienas gaitas,” norāda kultūras ministre.

Kultūras ministres Agneses Lāces vizīte Kanādā turpināsies līdz 8. jūlijam.

 

Rita Plūme

Ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Rita.Plume [at] km.gov.lv