Ministrijas jaunumi
Kultūras ministre Agnese Logina. Publicitātes foto: Edijs Pālens/Valsts kanceleja
Kultūras ministre Agnese Logina. Publicitātes foto: Edijs Pālens/Valsts kanceleja.

15. septembrī Saeima apstiprināja Ministru prezidentes Evikas Siliņas vadīto vadību. Kultūras ministres amatā apstiprināta līdzšinējā Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeja direktore, Rīgas domes deputāte Agnese Logina, kura iepriekš galvaspilsētā līdzvadījusi Kultūras komisiju Izglītības, kultūras un sporta komitejas ietvaros. Pārstāv politisko partiju "Progresīvie".

Ar Agneses Loginas dzīves gājuma aprakstu var iepazīties šeit.

Agnese Logina Rīgas domē strādājusi pie pašvaldības atbalsta pieejamu, sezonālu kultūras notikumu izveidē. Strādājusi pie desmitiem dažādu izstāžu, festivālu un kultūras pasākumu izveidē, galvenokārt saistībā ar kino un mūzikas video jomām. Darbojusies arī kā publiciste un vieslektore Latvijas Kultūras akadēmijā.

“Mans mērķis Kultūras ministrijā ir saglabāt un turpināt veiksmīgi iesāktos darbus, vienlaikus ienesot plašāku laikmetīguma dimensiju un spēcīgāku saikni ar mūsu pārstāvētajām kultūras nozarēm,” uzsver kultūras ministre.

Sākotnējie darbības mērķi nozarē:

  • Atbalstīt laikmetīgās mākslas nozari un projektus.
  • Turpināt darbu pie Rīgas Filharmonijas idejas attīstīšanas Rīgas Kongresu namā.
  • Iestāties par taisnīgāku nozares darbinieku, profesionāļu atalgojumu.
  • Vairot izpratni par neatkarīgu sabiedrisko mediju nozīmi drošības un integrācijas jautājumos.
  • Stiprināt Kultūras ministrijas sadarbību ar radošo industriju pārstāvjiem.
     

Informācija par kultūras ministres biroju

Biroja vadītāja ir Līna Birzaka – Priekule, kuras pieredze saistīta ar dažādu lokālu un starptautisku kultūras procesu organizēšanu un virzīšanu. Viņa ilgus gadus strādājusi Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā par kuratori un mākslas zinātnieci, pievēršoties sociālpolitiski kritiskas mākslas pētniecībai un tās potenciālam būt par nozīmīgu instrumentu demokrātiskās un atvērtas sabiedrības veidošanās procesos. 2023. gadā Rīgas domē vadījusi Rīgas Drosmes un prieka vasaras komandu. Darbojusies Latvijas Kultūras ministrijas Vizuālās un Kultūrizglītības padomēs.

Ministres padomniece publiskās pārvaldes un attīstības projektu jautājumos – Signe Grūbe
Profesionālā jomā bijusi Rīgas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa padomniece un pirms administratīvi teritoriālās reformas strādājusi Ropažu novada pašvaldībā kā izpilddirektore. Šobrīd Signe ir Ropažu novada domes deputāte un biedrības “Ropažu Salaspils partnerība” padomes locekle. Viņa ir ieguvusi maģistra grādu politikas zinātnē un ir zinātniskā grāda pretendente mākslas socioloģijā.

Ministres palīdze – Baiba Puisīte

Studējusi kultūras un sociālo antropoloģiju, ilgstoši darbojusies nevalstiskajās organizācijās. Latvijas Universitātē studējusi kultūras un sociālo antropoloģiju, ilgstoši darbojusies dažādās nevalstiskajās organizācijās. Agrāk strādājusi par tulkotāju un redaktori.

Dāvis Lodziņš ir komunikācijas speciālists, kura pieredze ietver visdažādāko komunikācijas materiāli izveidi no runām un mediju publikācijām, līdz montāžai, plakātiem un karikatūrām. Vairāku stratēģisko kampaņu projektu vadītājs, iepriekš strādājis Rīgas domē un Saeimā. Ieguvis zinātnes maģistra grādu sociālajā psiholoģijā, Nīderlandē. Brīvajā laikā nodarbojas ar vizuālo mākslu un skicēšanu.

Tuvākajās nedēļās ministres birojam pievienosies nozares profesionāļi mediju politikas un integrācijas politikas jautājumos.

 

Informāciju sagatavoja:

Dāvis Lodziņš

Ministres padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos
Davis.Lodzins [at] km.gov.lv