Video kamera

Turpinot medijpratības nedēļā iesāktās aktivitātes, Kultūras ministrija (KM) kopā ar Vidzemes Augstskolu organizē mācības reģionu mediju pārstāvjiem – redaktoriem, žurnālistiem un citiem interesentiem – par mediju satura monetizēšanu un digitalizāciju, kā arī satura pielāgošanu dažādām mainīgām un auditoriju piesaistošām platformām. Semināri šā gada novembrī norisināsies Talsos, Valmierā un Rēzeknē, lai aptvertu pēc iespējas plašāku reģionālo mediju loku.

“Mediju darbs nemitīgi mainīgajā informācijas un tehnoloģiju vidē ar katru dienu kļūs arvien izaicinošāks un sarežģītāks. Mēs apzināmies, ka īpaši sarežģīti tas ir reģionu medijiem, kuri ir ārkārtīgi nozīmīgi spēlētāji vietējā informatīvajā vidē. Tādēļ vēlamies rosināt diskusiju līdz ar jaunu ideju attīstīšanu auditorijas piesaistei un kvalitatīvas žurnālistikas realizēšanai ne tikai tradicionālajos kanālos, bet arī citās platformās,” uzsver KM Mediju politikas nodaļas vadītājs Kristers Pļešakovs.

Mācību mērķis ir pilnveidot reģionālo mediju darbinieku prasmes un zināšanas par mediju transformāciju un digitalizācijas veicināšanu, ietverot satura pielāgošanu dažādām digitālajām platformām. To dalībniekiem būs iespēja aplūkot pasaules praksi un Latvijas pieredzi satura monetizācijas procesos un vairāk iepazīt tieši ziņu portāla DELFI redakcijas pieredzi šajā jomā. Savukārt par satura digitalizāciju un pielāgošanu dažādām platformām semināra dalībnieki varēs uzzināt vairāk no Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta perspektīvas. Mācību noslēgumā žurnālistiem būs iespēja arī piedalīties praktiskā nodarbībā, lai apgūtu brīvpieejas lietotnes, kas ir ērti izmantojamas ikdienas darbā ar satura pielāgošanu.

Dalība mācībās ir bez maksas, kā arī to dalībniekiem būs iespēja iegūt Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centra sertifikātu par dalību profesionālās pilnveides seminārā. Reģionu medijiem ir iespēja apmeklēt mācības trīs pilsētās – 24. novembrī Talsos, Talsu Tautas namā, 29. novembrī Valmierā, Vidzemes Augstskolā un 30. novembrī Rēzeknē, “Gors”. Mācību norises laiks plānots no plkst. 10.00-14.00.

Saņemt detalizētu informāciju par mācību plānu, kā arī pieteikties mācībām mediju pārstāvji var, rakstot e-pastu: Karina.Trifonova@va.lv.