Kultūrizglītība Radošās industrijas
Mākslas students glezno
Publicitātes foto

Biedrība "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs” sadarbībā ar Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu (LMMDV) projekta ietvaros ir radījusi unikālu multimediālu ekspozīciju, lai nodrošinātu mākslas pieejamību plašākai sabiedrībai un veicinātu interesi par kultūrizglītības iespējām.

Sākotnēji multimediālo ekspozīciju plānoja eksponēt Saldū un Kuldīgā, saturam pielāgotā konstrukcijā, kas rada pilnīgu un visaptverošu klātesamības sajūtu, tomēr ņemot vērā vīrusa Covid-19 ierobežojumus, multimediālā ekspozīcija pielāgota digitālam formātam un pieejama ikvienam interesentam PIKC LMMDV facebook, youtube instagram un TikTok kontos un tīmekļa vietnē. Kopumā izveidots viens pilna apjoma videomateriāls un pieci klipi aptuveni 20 sekunžu garumā.

Videomateriālu ar saukli “Ritms mūs vieno” pilnā apjomā var noskatīties šeit:

Multimediālā ekspozīcija apvienojas konceptā “Instrumenti”, kas ietver skaņas dizainu (specifiski ekspozīcijai ierakstītas iekārtu un instrumentu radītās skaņas, kas kombinētas ar atbilstoši komponētiem mūzikas instrumentu skaņdarbiem), foto, video (organiskas pārejas, piemēram, no stellēs ievērtiem diegiem uz klavieru stīgām, īpaši uzsverot Liepājas kultūrizglītības sinerģiju un unikalitāti), animācijas (un to kombinācijas), un grafikas dizaina elementus vienotā multimediālā, audiovizuālā materiālā, kas vēsta par instrumentu (rokas, kā instruments, aprīkojums, muzikālie instrumenti, cilvēks, mākslinieks) nozīmi  un mijiedarbību radošajās jomās.

Ekspozīcijas ilgtermiņa mērķi ir prezentēt PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu, kā vienu no Liepājas pilsētas un Kurzemes reģiona neatņemamām kultūras dzīves veidotājām, mākslas un dizaina tradīciju attīstītājām un stiprinātājām, kā arī sekmēt profesionālās izglītības iegūšanu un profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanu radošajās industrijās.

Īstermiņa mērķi ir informēt sabiedrību par PIKC pienesumu, ieguldījumu radošo industriju nozarēs, jaunu, profesionālu, radošu personību izglītošanu un profesionālo izcilību pienesumu Latvijas radošo industriju jomās.

Gatavojot multimediālo ekspozīciju, radošajā komandā darbojās attiecīgās nozares eksperti, bet skolas audzēkņi iejutās mākslinieku un mūziķu lomās.

“Neesam atmetuši domu par plašāku eksponēšanu, un ilgtermiņā paredzēts rast risinājumu konstrukcijas izstrādei ekspozīcijas satura atspoguļošanai telpā, jo ir izdevies izveidot patiešām kvalitatīvu un radošu kopdarbu. Liels paldies komandai un ikvienam, kas palīdzēja ar idejām un padomiem,” uzsver LMMDV direktore Inga Auziņa.

Radošajā komandā darbojās Inga Auziņa, Iveta Heinacka, Jānis Strazds (kuratori, koncepta izstrāde), Ēvalds Vanags (grafikas dizains), Jānis Jankevics (video apstrāde), Ritvars Sproģis (video filmēšana), Laura Dubina (skaņas dizains), Jānis Straume (skaņas apstrāde), Ivars Pilips-Matisons (ekspozīcija) un Ēriks Stendzenieks (reklāmas stratēģija).

Projektu atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Papildu informācija:
PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola
www.lmmdv.edu.lv