Vizuālā māksla EEZ grantu programma
Apmeklētāji izstādē

Laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit 14, ko organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LCCA), līdz pat 8. oktobrim notiek vēsturiskajā Vidzemes tirgus Piena paviljonā, un šogad tā ietvaros norisinās festivāla centrālā izstāde Attāluma draudzības un ar EEZ grantu atbalstu īstenotā projekta noslēguma izstāde Mākslinieks ir klātesošs, kā arī plaša publiskā programma. Šogad mākslas mediatoru vadībā tūres abās izstādēs skolēnu grupām pieejamas bez maksas.

Projekta Mākslinieks ir klātesošs izstādes pamatā ir LCCA jau vairākus gadus lolotā izglītības programma, kuras mērķis ir darīt laikmetīgo mākslu pieejamu ikvienam, īpaši bērniem un jauniešiem, sniedzot iespēju iepazīt mūsdienu māksliniekus un to darbus tuvplānā. Izstādē apskatāmi seši mākslas darbi, kas ar dažādu laikmetīgās mākslas mediju starpniecību atklāj jauniešiem Latvijas reģionos aktuālas tēmas. Izstādes līdzkuratori un mentori ir mākslinieku kolektīvs TENTHAUS no Norvēģijas. Izstādes līdzautori savukārt ir arī paši skolēni no Rīgas, Liepājas, Jelgavas, Antūžiem, Strenčiem un Aglonas. Skolēni izstādē darbojas arī kā mākslas mediatori un sestdienās stāsta apmeklētājiem par izstādes darbiem – 23. septembrī būs iespējams aprunāties ar skolēniem no Bolderājas Jaunās  pamatskolas, bet 30. septembrī klātesoši būs dalībnieki no Aglonas vidusskolas..

Savukārt izstādes Attāluma draudzības ideja izriet no starptautisko vēsturisko saišu rašanās, uzturēšanas un izzušanas procesiem 20. gadsimta sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados, kad Padomju Savienība un citas sociālistiskā bloka valstis mērķtiecīgi sadarbojās ar valstīm Āfrikā, vienlaikus gan piedaloties to dekolonizācijā, gan mēģinot tās kolonizēt no savas puses un uzspiežot tām sociālisma ideoloģiju – sākot ar ekonomisko un militāro atbalstu, beidzot ar izglītības un kultūras apmaiņas programmām.

Tieši LCCA izglītības programmas ietvaros jau vairākus gadus darbojas mākslas mediatori – cilvēki, kuri īpaši apmācīti dažādām auditorijām vienkāršā valodā pastāstīt par izstādēs redzamajiem darbiem. Šogad skolēnu grupām abās izstādēs pieejamas bezmaksas tūres, kurās iespējams padziļināti izzināt izstādēs redzamo darbu tēmas. “Mākslas mediatoru tūrēm nav vecuma ierobežojuma, lai arī izstāžu tēmas ir atšķirīgas un ir darbi, kas ir konceptuāli sarežģīti, mediatori ir apmācīti sarunāties arī ar sākumskolas vecuma bērniem,” norāda Māra Žeikare, LCCA izglītības projektu vadītāja un izstādes Mākslinieks ir klātesošs kuratore.

Lai pieteiktu klases vai skolēnu grupas bezmaksas tūri festivālā un vienotos par tās norises laiku, jāsazinās ar festivāla komandu, rakstot diana@lcca.lv vai zvanot pa tālruni +37127345341. Tūres ilgums ir viena stunda, un skolotājiem, kuri pavada klasi, ieeja ir bez maksas.

Festivāla norises vieta ir pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem, iekļūšana iespējama arī ar bērnu ratiņiem, un uz izstādēm līdzi var ņemt arī labi audzinātus mājdzīvniekus.
Pilna informācija par festivāla programmu pieejama LCCA mājaslapā.

Izstāžu darba laiks:

P: slēgts

O: 12.00-19.00

T: 12.00-21.00

C-Sv: 12.00-19.00

  • Ieejas biļete izstādē Attāluma draudzības: 5 €
  • Biļete studentiem (ar apliecību), senioriem: 3 €
  • Biļete ģimenei (ar 3+ Ģimenes karti): 5 €
  • Pirmsskolas vecuma bērniem, skolēniem (uzrādot skolēnu apliecību), mākslas augstskolu studentiem (ar apliecību), cilvēkiem ar invaliditāti un viņu pavadoņiem, politiski represētajiem un Ukrainas pilsoņiem ieeja bez maksas.
  • Tūres izstādē pieejamas arī citiem interesentiem – neatkarīgi no dalībnieku skaita (taču – līdz 10 personām), ekskursija kopā ar mākslas mediatoru: 20 € (iepriekšēja pieteikšanās obligāta: rakstot diana@lcca.lv vai zvanot pa tālruni +37127345341).

Biļetes iespējams iegādāties izstādes Attāluma draudzības paviljonā!

Izstādes Mākslinieks ir klātesošs apskate – bez maksas ikvienam.

Vairāk par izstādi Mākslinieks ir klātesošs: artistispresent.lv

Vairāk par festivālu

Izstādēs piedalās

Mākslinieks ir klātesošs:        
Kristīne Brīniņa, Vika Eksta, Gundega Evelone, Anda Lāce, Artūrs Punte un Maksims Šenteļevs, Eva Vēvere. Skolēni no Liepājas Katoļu pamatskolas, Aglonas vidusskolas, Bolderājas pamatskolas, Antūžu pamatskolas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Strenču pamatskolas.

Attāluma draudzības:             
Juniss Baba-Ali (Younes Baba Ali), Zbinaks Baladrans un Tereza Stejskalova (Zbynek Baladran un Tereze Stejskalova), Endri Dani (Endri Dani), DAVRA kolektīvs (Valerija Kima, Dona Kulmatova, Zumrada Mirzalijeva un Saodata Ismailova) (Valeriya Kim, Dona Kulmatova, Zumrad Mirzalieva and Saodat Ismailova), Nolans Osvalds Deniss* (Nolan Oswald Dennis), Inga Erdmane, Anna Ērenšteina (Anna Ehrenstein), Andžela Ferreira* (Ângela Ferreira), Anavana Haloba (Anawana Haloba), Jonamīns* (Yonamine), Ala Junisa (Ala Younis), Šejla Kameriča* (Šejla Kamerić), Žans Kampčuangs* (Jeanne Kamptchouang), Nikolajs Karabinovičs* (Nikolay Karabinovych), Žulijens Nuhums Kulibali, kuš! komiksi (Anna Malicka, Izāks Zavale (Isaac Zavale), Luntu Vumazonke (Luntu Vumazonke), Mārtiņš Zutis, Oskars Pavlovskis), Marī Klēra Mesuma Manlanbjēna* (Marie-Claire Messouma Manlanbien), Ilona Nēmeta (Ilona Nemeth), Lala Raščiča (Lala Raščić), Liene Pavlovska, Natālija Perkofa (Natalie Perkof), Jānuss Samma* (Jaanus Samma), Janeks Simons (Janek Simon), Anastasija Sosunova* (Anastasia Sosunova), Adēla Součkova* (Adela Součkova), Džihana al Tahri (Jihan el Tahri), Tjerijs Usu (Thierry Oussou), Sumaja Valī un Moads Musbahi kopā ar Tanju Petersoni un Sukantu Majumdaru* (Sumayya Vally and Moad Musbahi with Thania Peterson and Sukanta Majumdar), Evita Vasiļjeva

* norāda māksliniekus, kuri piedalās gan Survival Kit 14, gan Kauņas biennālē

Projektu Mākslinieks ir klātesošs finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Survival Kit 14 izglītības programmu atbalsta VV Foundation – īpašs paldies Vitai Libertei.

Festivālu atbalsta:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Rīgas Nami, Goethe-Institut Riga, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, ifa, Mondriaan Fund, VV Foundation, Latvia Travel, ERDF, Creative Europe, Embassy of Estonia, Embassy of Greece, Latvijas Mobilais telefons, Latvijas Finieris

Festivāla partneri:

Kaunas biennial, Islands of Kinship, East Europe Biennial Alliance, Arctic Paper, Mogotel Hotel Group, Tu jau zini kur, Flag.lv, M50, Zaļā bāze, Valmiermuižas alus, Gardu muti, Zuzeum, PEN Latvia, SKAPIS, Ma Baker

Festivāla lieldraugs: reklāmas ražotne abi2

Informatīvie partneri:

TVNET grupa, Satori, LSM, IR, Punctum, Echo Gone Wrong, Riga This Week, Riga Last Thursdays

 

Papildu informācija medijiem:

Krista Luīze Priedīte
Latvijas Laikmetīgās mākslas centra komunikācijas vadītāja

krista@lcca.lv
+371 26238231