Deja Mūzika
Latvijas Nacionālajā operā un baletā tapuši baleta “Riekstkodis” un Gadumijas koncerta ieraksti

Latvijas Nacionālajā operā un baletā notikuši Pētera Čaikovska baleta “Riekstkodis” un Gadumijas koncerta Operā ieraksti. Līdz ar Johana Štrausa opereti “Sikspārnis” tie iepriecinās skatītājus, katrās mājās ļaujot izbaudīt svētku tradīcijas operā.

Desmit dienu laikā biļetes uz Latvijas Nacionālās operas un baleta svētku piedāvājumu ir iegādājušies teju 2000 skatītāji. Novērtējot atzinību un interesi, visus trīs ierakstus – opereti “Sikspārnis”, baletu “Riekstkodis” un Gadumijas koncertu Operā – varēs skatīties ilgāk, līdz pat 10. janvārim.

Gan “Riekstkoža”, gan Gadumijas koncerta ieraksts, kas abi notika aizvadītajā nedēļā, visiem dalībniekiem kļuva par ļoti emocionālu un skaistu notikumu. Šajā laikā, kad skatītāju sniegto enerģiju un aplausus mākslinieki var tikai iztēloties, tikšanās digitālajā vidē kļūst īpaši nozīmīga.

No 20. decembra svētku sajūtu uzburs bērnu iemīļotais Pētera Čaikovska balets “Riekstkodis”, kura apmeklējums ir daudzu ģimeņu ikgadēja Ziemassvētku tradīcija. Skatītājiem piedāvāsim jaunu, decembrī radītu ierakstu ar Jūliju Braueri un Kārli Cīruli galvenajās lomās. Iestudējuma horeogrāfs ir Aivars Leimanis, pie diriģenta pults – Mārtiņš Ozoliņš. Ieraksta tapšanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

No 27. decembra skatītājus aicinās dzirkstošais Gadumijas koncerts Operā. Ņemot vērā šī gada īpašo situāciju, par koncerta spēles laukumu ir kļuvusi visa Latvijas Nacionālās operas un baleta zāle. Svētku atmosfēru koncertā uzbur solisti – Inga Šļubovska-Kancēviča, Jūlija Vasiļjeva, Raimonds Bramanis, Mihails Čuļpajevs un Egils Siliņš – un orķestris Mārtiņa Ozoliņa vadībā, piedāvājot opermūzikas pērles un krāšņākās operešu melodijas. Koncertā skan Džoakīno Rosīni, Gaetāno Doniceti, Luidži Arditi, Stanislao Gastaldona, Rudžero Leonkavallo, Ferenca Lehāra, Johana Štrausa un Karla Millekera mūzika. Koncerta režisore ir Dace Volfarte.

Jau no 13. decembra skatāms Johana Štrausa operetes “Sikspārnis” pirmizrādes ieraksts ar titriem latviešu valodā. Uzvedumu veidojuši diriģents Jānis Liepiņš un režisors Edmunds Freibergs. Galvenajās lomās – Margarita Vilsone, Jānis Apeinis, Inga Šļubovska-Kancēviča un Raimonds Bramanis.

Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīzes” interneta vietnē: https://ej.uz/svetkutradicijas. Cena uz vienu pasākumu – EUR 7, uz visiem trim – EUR 15. Katru ierakstu lietotāja profilā noteiktajā laikposmā varēs skatīties neierobežotu reižu skaitu.

Informāciju sagatavoja:
Irbe Treile
Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: + 371 67073700
Mob. tālr.: + 371 25469588
E-pasts: prese@opera.lv