Otrdien, 10. martā, koncertzāles "Lielais dzintars" 2. stāva vestibilā pulksten 19.00 norisināsies tradicionālais Liepājas džeza mūzikas pasākums – Jazz Session. Šajā reizē koncerta īpašais viesis ir viens no ražīgākajiem Lietuvas džeza māksliniekiem – saksofonists un komponists Kestutis Vaiginis.
Kestutis Vaiginis (Kęstutis Vaiginis) ir starptautiski atzīts un enerģisks džeza mūziķis, kurš koncertējis ar daudziem augstākās klases ASV džeza meistariem, tostarp Alekss Sipjagins (Alex Sipiagin), Deivids Kikoskis (David Kikoski), Maiks Stērns (Mike Stern), Leni Stērna (Leni Stern), Džonatau Bleiku (Johnathan Blake), Donaldu Edvardsu (Donald Edwards), Boriss Kozlovu (Boris Kozlov), Deividu Berkmanu (David Berkman) un citiem. Viņš ir vairāku starptautisku projektu līderis un kā solists vai viesmākslinieks uzstājies tādos prestižos festivālos kā "North Sea Jazz", kā arī Roterdamas, Londonas, Otavas, Tokijas, Honkongas, Stambulas, Pekinas, Keiptaunas, un Panamas džeza festivālos.
Mākslinieks koncertējis Eiropā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā, veidojot plašu un dinamisku muzikālo karjeru. Kestutis Vaiginis regulāri organizē koncerttūres Lietuvā, aicinot uz sadarbību izcilus ASV un Eiropas džeza mūziķus. Viņa daiļradi raksturo oriģinālkompozīcijas un džeza standarti, kuros mijas modernā džeza un akadēmiskās mūzikas izteiksmes līdzekļi, kā arī dzirdamas latin, be-bop, modern post-bop un afro mūzikas ietekmes.
Par profesionālajiem sasniegumiem Vaiginis saņēmis Eiropas Kultūras fonda balvu "Europamusicale", kā arī Birštonas džeza festivāla Grand Prix. Slavenais amerikāņu saksofonists Stīvs Vilsons Kestuta albumu "Unexpected Choices" nodēvējis par "smalku un izaicinošu, sakņotu tradīcijā, bet vērstu nākotnē".
Par Jazz Session
Jazz Session ir džeza mūzikas un brīvās improvizācijas pasākumu sērija, kas Liepājā iedibināta 2017. gadā. Tā veicina džeza kustības attīstību pilsētā un sniedz unikālu iespēju klausītājiem dzirdēt Latvijā un Eiropā zināmus džeza māksliniekus.
Katru reizi koncertprogrammu kopā ar viesmākslinieku sagatavo Jazz Session mākslinieciskais vadītājs Rustams Bagirovs sadarbībā ar LMMDV populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņiem un pedagogiem.
Pasākuma apmeklētāji varēs vērot džeza mūziķu savstarpējo mijiedarbību, improvizācijas procesu un džeza valodas burvību dzīvajā izpildījumā. Tas ir izglītojošs, iedvesmojošs un aizraujošs mūzikas piedzīvojums ikvienam.
Praktiskā informācija
Ieeja: bez maksas
Norises vieta: Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars", 2. stāva vestibils
Laiks: 10. marts, 19.00–20.15
Organizē: MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola sadarbībā ar biedrību "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs"
Atbalsta: SIA "Lielais dzintars", Valsts Kultūrkapitāla fonds
Informāciju sagatavoja:
MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola
www.lmmdv.edu.lv