LMMDV jubilejas pasākuma norise Lielajā zālē
LMMDV publicitātes attēls, foto: Kārlis Volkovskis.
FacebookX / TwitterLinkedinThreads

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) jubilejas gada centrālais notikums, salidojuma diena, Liepājā pulcēja pedagogus, absolventus, audzēkņus un skolas draugus, vienojot vairākas mūzikas, mākslas un dizaina paaudzes. Svētku dienā skolas saimi sveica Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis, Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš un Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji. Jubilejas programma godināja skolas tradīcijas, cilvēkus un vērtības, kas vairāk nekā gadsimta garumā veidojušas Liepājas radošās izglītības un kultūras identitāti.

Par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu profesionālās kultūrizglītības attīstībā, jauno talantu izaugsmē un radošo tradīciju stiprināšanā salidojuma dienā tika godināti LMMDV pedagogi un darbinieki. Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Atzinības rakstus saņēma Ināra Trūba, Lina Andrejeva, Gunārs Jēkabsons, Laima Sveile, Ieva Leismane, Andris Garokalns, Dzintra Budovska, Sanda Liepa-Vjakse, Normunds Vamzis, Juris Pasternaks, Zane Kornhubere, Dace Rozenbaha, Iveta Heinacka, Ilze Cēbere, Inga Kuncīte un skolas direktore Inga Auziņa. 

Savukārt Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinības raksti tika pasniegti Evijai Golubai, Normundam Kalniņam, Ilzei Karlsonei, Andrai Zvirbulei, Kristīnei Vizbulei, Agatei Ķiģelei-Ābelei, Ditai Lesiņai, Ievai Epnerei, Vinetai Trumpeniecei, Edijam Ābelim, Sintijai Kurvinai, Jānim Jankevicam, Maritai Viļumsonei, Dacei Jegorovai-Strazdiņai, Dacei Vecvagarei, Gunai Pogai, Nilam Kuncītim, Sandrai Zālei-Zālītei, Ēvaldam Vanagam, Solvitai Matvejevai un Līgai Meiruškai.

Atvērto durvju dienas laikā interesenti viesojās gan Mākslas un dizaina, gan Mūzikas struktūrvienībā, apskatot audzēkņu kvalifikācijas darbu izstādi, Mākslas fondu izstādi un iepazīstot skolas mācību vidi. Savukārt salonā “Mākslas lāde” bija skatāma izstāde “45 gadi, kā esam izauguši”, kurā bija eksponēti 1981. gada absolventu radošie darbi.

Par vienu no dienas nozīmīgākajiem notikumiem kļuva dokumentālās filmas “Māksla 100” pirmizrāde, kas tapusi par godu Liepājas Mākslas skolas simtgadei. Pirms seansa filmas autors Ēriks Božis iepazīstināja skatītājus ar filmas tapšanas procesu. Savukārt LMMDV Keramikas nodaļas pedagogu un absolventu darbu izstāde “No sēklas” kļuva par vienu no jubilejas gada nozīmīgākajiem vizuālās mākslas notikumiem.

Īpašs brīdis bija vides objekta atklāšana, kas veltīts bijušajam Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas direktoram, pedagogam un diriģentam Valdim Vikmanim. Ar šo ieceri tika godināts viņa nozīmīgais ieguldījums Liepājas mūzikas izglītības attīstībā un skolas vēsturē.

LMMDV jubilejas salidojuma diena vēlreiz apliecināja, ka skolas lielākā vērtība ir tās cilvēki – pedagogi, audzēkņi, absolventi un darbinieki, kuri gadu gaitā veidojuši spēcīgu un radošu kopienu. Kopā pavadītā diena kļuva par nozīmīgu jubilejas gada notikumu, stiprinot piederības sajūtu un iedvesmojot turpināt skolas tradīcijas arī turpmāk.

 

Informāciju sagatavoja:
MIKC “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola”
www.lmmdv.edu.lv

Saistītas tēmas

Aktualitātes:
Kultūrizglītība