Radošā Eiropa
Ilustratīvs attēls

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde aicina ar transportu saistīto kultūras mantojuma objektu saimniekus un pārvaldītājus pieteikt objektus šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienām! Pieteikumu iesniegšana līdz 10. martam!

2021. gads Eiropas Savienībā ir pasludināts par Eiropas dzelzceļa gadu, tāpēc šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros īpaši tiek aicināts caur dzelzceļa vēsturi un kultūras mantojumu atgādināt par dzelzceļa ieguldījumu Eiropas labklājības veidošanā un dzelzceļa lomu progresīvu tehnoloģiju izstrādē.

Dalība Eiropas kultūras mantojuma dienās paver lielisku iespēju kļūt par daļu no kopējās Eiropas kultūras mantojuma popularizēšanas iniciatīvas, objektu īpašniekiem un pārvaldītājiem izcelt savu mantojuma vietu un piesaistīt jaunus interesentus, padarīt atpazīstamāku savu objektu Latvijas un starptautiskajā mērogā, kā arī sniegt iespēju sabiedrībai iepazīt tās kultūras mantojumu, tādējādi kopēji stiprinot izpratni par kultūras mantojumu un tā nozīmību.

Mantojuma dienu katalogā iekļautais objekts bez maksas saņems simbolisko Eiropas kultūras mantojuma dienu karogu, zināmu skaitu katalogu, citus Eiropas Padomes piedāvātos reprezentācijas materiālus, kā arī iespēju konkursa kārtībā pretendēt uz nelielu finansiālu atbalstu pasākuma rīkošanai. 

Plašāka informācija ŠEIT

Informācija: Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde