Radošā Eiropa
Pasākums "Kultūras mantojuma pieejamība radošajos un audiovizuālajos projektos"

Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros programmas Radošā Eiropa apakšprogrammas Kultūra un Media aicina uz pasākumu, kas veltīts kultūras mantojuma tēmai.

Ar piemēriem par Latvijas kultūras organizāciju iesaisti kultūras mantojuma pieejamības veicināšanā, izmantojot Eiropas Savienības atbalstu, rosināsim būt radošiem un daudzpusīgiem kultūras mantojuma popularizēšanā. Pasākumu noslēgsim ar režisora Rolanda Kalniņa filmas Četri balti krekli demonstrēšanu un stāstu par filmas uzvaras gājienu ārvalstu festivālos pēc debijas Kannu filmu festivālā.

Pasākuma norises vieta un laiks: Kinoteātris Splendid Palace, Elizabetes iela 61, 14.09.2018. plkst. 11.00.-15.00.

Pasākuma programma:

11.00-12.00 Kinoteātris Splendid Palace atvērts ēkas apskatei.

Kinoteātra Splendid Palace ēka ir Latvijas kultūras mantojuma objekts, ko aicinām apskatīt Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros.

12.00-12.20 Eiropas Kultūras mantojuma dienas un Eiropas Kultūras mantojuma gads

Alma Kaurāte, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Kultūras mantojuma politikas daļas speciāliste

12.20-12.40 Rīgas Porcelāna muzeja projekts „Keramika un tās dimensijas”

Iliana Veinberga, Rīgas Porcelāna muzeja galvenā krājuma glabātāja

Projekts guvis ES programmas „Radošā Eiropa” finansiālu atbalstu Sadarbības projektu konkursā, un 2018. gads ir šī 4 gadu projekta noslēdzošais gads. Projekts piedāvā dažādas profesionāļu auditorijai, kā arī plašai sabiedrībai paredzētas aktivitātes, kas atspoguļo keramisko materiālu lietojuma pagātni, tagadni un modelē iespējamos nākotnes scenārijus, mainot, kā tiek uzlūkota keramika. Izprast keramiku ir svarīgi ne tikai kultūras un mantojuma kontekstā, bet tai ir arī nozīmīga loma, meklējot un attīstot mūsdienīgus risinājumus zinātnē un industrijās, piemēram, autobūvē, IT nozarē, medicīnas jomā u.c.

12.40-13.00 Skaņu meža projekts „ATROKOT MŪZIKU: Skaņa un radošā eksperimentēšana nedemokrātiskajā Eiropā”

Viestarts Gailītis, Nepieradinātās mūzikas biedrības Skaņu mežs valdes loceklis

Projekts guvis ES programmas „Radošā Eiropa” finansiālu atbalstu Kultūras mantojuma sadarbības projektu konkursā 2018.gadā. Projekts apvieno piecas organizācijas no piecām valstīm, kas darbojas eksperimentālās mūzikas un ar to saistītās mākslas laukā un ir ieinteresētas šīs mūzikas vēsturē, īpaši valstīs un režīmos, kas 20.gadsimtā bija nelabvēlīgi radošajai brīvībai. Visi projekta partneri ir iesaistīti eksperimentālās un nepieradinātās mūzikas mantojuma apzināšanā. Projekts ir nekomerciāls dokumentācijas un prezentācijas projekts, kas bagātinās kultūras lauka apzināšanu un izpratni gan vēsturiskā perspektīvā, raugoties uz totalitāro un autoritāro režīmu pārvaldīto Eiropas daļu, gan mūsdienu perspektīvā, mēģinot meklēt sakarības starp mūsdienu un iepriekšējo periodu eksperimentālo mūziku.

13.00-13.10 Režisora Rolanda Kalniņa filmas Četri balti krekli atdzimšanas stāsts – no Starptautiskā Kannu festivāla līdz šodienai.

Lelda Ozola, Nacionālais Kino centrs, RE Latvija MEDIA birojs

13.10-15.00 Režisora Rolanda Kalniņa filmas Četri balti krekli demonstrēšana

 

Ieeja pasākumā bez maksas.