Rakstnieku portreti

Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) aicina uz septiņām sarunām, kurās piedalīsies latviešu rakstnieki, kuru romāni izdoti  sērijās - “Mēs. Latvija, XX gadsimts” un “Es esmu..”.

Viņiem pievienosies arī sarunu biedrs - eksperts, lai kopīgi apspriestu grāmatā aprakstīto laikmetu, cilvēkus un notikumus. Sarunas būs skatāmas tiešraidē PBLA Facebook lapā un Zoom platformā, iepriekš piesakoties dalībai, rakstot uz lora.egle@pbla.lv. 

Sarunu mērķis ir popularizēt latviešu literatūru tautiešiem visā pasaulē, iepazīstinot tuvāk gan ar latviešu rakstniekiem, gan viņu grāmatām. Pirms katras sarunas autora izvēlēts aktieris nolasīs fragmentu no grāmatas. Septiņu sarunu ciklā piedalīsies Māris Bērziņš, Nora Ikstena, Inga Gaile, Andra Manfelde, Arno Jundze, Andris Akmentiņš un Laima Kota. Sarunas moderēs LTV žurnāliste Eva Johansone. 

“Tā kā šobrīd ceļošana ir apgrūtināta, satikt latviešus klātienē, piemēram, Londonā, Melburnā un citviet ir sarežģīti. Mums radās doma rīkot grāmatu tiešsaistes sarunas pulksteņlaikā, kad var satikties gan tie, kuri dzīvo ASV, gan Austrālijā, gan Eiropā. Sarunas vienmēr norisināsies pulksten  14.00 pēc Rīgas laika. Protams, ceram, ka pievienosies arī šo grāmatu cienītāji Latvijā. Sarunā piedalīsies ne vien rakstnieki, bet arī vēsturnieki, antropologi un režisori, kas papildinās sarunu ar vēstījumu par grāmatā aprakstīto laika posmu,” ieceri izklāsta PBLA valdes priekšsēde Kristīne Saulīte. 

Sarunas notiks klātienē, Rīgā un tiks pārraidītas PBLA Facebook lapā un Zoom platformā, kur skatītāji varēs tiešsaistē uzdot jautājumus un piedalīties sarunā: 

  • 16. septembrī, ceturtdien, plkst. 14.00 Māris Bērziņš “Svina garša”
  • 30. septembrī, ceturtdien, plkst. 14.00, Nora Ikstena “Mātes piens”
  • 14. oktobrī, ceturtdien, plkst. 14.00 Inga Gaile “Rakstītāja"
  • 28. oktobrī, ceturtdien, plkst. 14.00 Andra Manfelde “Virsnieku sievas"
  • 11. novembrī, ceturtdien, plkst. 14.00 Arno Jundze “Sarkanais dzīvsudrabs”
  • 25. novembrī, ceturtdien, plkst. 14.00 Andris Akmentiņš “Meklējot Ezeriņu”
  • 9. decembrī, ceturtdien, plkst. 14.00 Laima Kota “Cilvēks ar zilo putnu” 

Papildu informācija:
e-pasts:  lora.egle@pbla.lv,
mob. tālr.: 2613 0038
 

Sarunas ar rakstniekiem atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija 

Papildu informācija:
Jānis Andersons
PBLA pārstāvniecības 
vadītājs Latvijā
Pasaules brīvo latviešu apvienība/ World Federation of Free Latvians
Tālr.: +37167282980