Literatūra
Pasākuma vizuālais materiāls
Ilustrācijas un dizaina autore: Aleksandra Runde.

24.jūlija sarīkojumu norises laiki:

Plkst. 11.00 LU Botāniskajā dārzā, Kandavas ielā 2, ŠĶŪNĪ Starptautiskie bērnu literatūras lasījumi “Ar bitēm … un kaķiem”. Ieeja bez maksas. 

Plkst. 14.00  Jāņa Baltvilka piemiņas brīdis I Meža kapos.

Plkst. 18.00 LU Botāniskajā dārzā balvas pasniegšanas ceremonija, dalība tajā ar ielūgumiem pēc iepriekšējas reģistrācijas līdz 20.jūlijam forms.gle/7cRtwo8PhseQReo87

Katru gadu saistībā ar Jāņa Baltvilka balvu notiek jaunākās bērnu literatūras lasījumi, kuros piedalās gan iepriekšējo gadu Baltvilka balvas laureāti un jaunie nominanti. Šī gada lasījumos “Ar bitēm… un kaķiem”, kas vairāk būs Ukrainas atbalsta noskaņās, piedalīsies rakstnieces Halina Vdovičenko un Taņa Postavna un tulkotāja Māra Poļakova. Lasījumos piedalīsies arī starptautiskais laureāts Juhani Pitseps ar jaunas bērnu grāmatas “Paulīnes mežs” pieteikumu Marikas Muzikantes tulkojumā. “36 un 6 kaķu galerijā” būs redzami Halinas Vdovičenko slavenās grāmatas ilustratores Natalkas Haidas darbi, bet vairāki stendi būs brīvi, kur varēsim izlikt bērnu zīmējumus. Aicinām mazos apmeklētājus uzzīmēt savus reālos vai iztēles mīļdzīvnieciņus un zīmējumus paņemt līdzi. Būs iespēja piedalīties radošā darbnīcā, ko laipni piekritusi vadīt māksliniece Signe Ērmane.  

Sadarbības partneri no AS “Latvijas Mediji”, popularizējot Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā un grāmatu mākslā, ir sagatavojuši īpašu laikraksta “Latvijas Avīze” iknedēļas pielikuma “Kultūrzīmes” speciālnumuru. Tajā būs publicētas intervijas, recenzijas un Laura Bokiša eseja par tēviem un grāmatu lasīšanu.

Sekot Jāņa Baltvilka balvas aktualitātēm iespējams LBJLP sociālo mediju kontos Facebook un Instagram.

Balsojiet par labākajām grāmatām LSM.lv rubrikā - Izvēlies labāko bērnu un jauniešu grāmatu un nobalso LSM portālā!

 

Papildu informācija:
Silvija Tretjakova
Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome
Latvijas Nacionālās bibliotēkas

Bērnu literatūras centrs
E-pasts:
silvija.tretjakova@lnb.lv
Tel.: +371 29492456

www.facebook.com/IBBYLV