Ministrijas jaunumi Kultūrizglītība
PIKC "Nacionālā Mākslu vidusskola" multifunkcionālās zāles “Mana pirmā skatuve” vizualizācija.
PIKC "Nacionālā Mākslu vidusskola" multifunkcionālās zāles “Mana pirmā skatuve” vizualizācija.

Valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas 14. septembra sēdē lēma piešķirt 636 064 eiro profesionālās izglītības kompetences centra „Nacionālā mākslu vidusskola” pārbūvēto un no jauna izbūvēto telpu aprīkošanai, lai Covid-19 krīzes seku pārvarēšanas un ekonomikas atlabšanas pasākumu ietvaros veiktu investīcijas augstas gatavības kultūras infrastruktūrā.

"Katrs ieguldījums mūsu kultūras mācību iestāžu infrastruktūrā un telpu aprīkošanā ir ļoti gaidīts un nepieciešams, jo patiesībā tas ir ieguldījums cilvēkos – talantu kalve sen pelnījusi cienīgus darba apstākļus," atzīmē kultūras ministrs Nauris Puntulis. Pēdējos gados Kultūras ministrija mērķtiecīgi veic ieguldījumus Nacionālās Mākslas vidusskolas ēku renovācijā.

Lai uzsāktu mācību procesu Nacionālās mākslu vidusskolas telpas nepieciešams aprīkot ar atbilstošu IT un profesionālo mākslas mācību priekšmetu apguvei nepieciešamo aprīkojumu - mēbelēm, mūzikas instrumentu un sporta inventāru u.c.

  • Rīgas Doma kora skolas (Meža ielas 15 ēkas) 4. un 6.stāvu mēbeļu un aprīkojuma iegādē paredzēts investēt 61 910,17 eiro, savukārt ēkas 6.stāva mūzikas instrumentu iegādei – 11 190,00 eiro, 4. un 6.stāvu datortehnikas iegādei 130 715,78 eiro;
  • Jaņa Rozentāla mākslas skolas (Slokas ielas 52b ēkas) pārbūvētās ēkas mēbeļu iegādei 6 511,98 eiro un nepieciešamās datortehnikas iegādei – 3 005,26 eiro;
  • Emīla Dārziņa mūzikas skolas un Rīgas Baleta skolas (Kalnciema ielas 10 k-2) pārbūvētās ēkas datortehnikas iegādei 102 806,16 eiro, savukārt Kalnciema ielas 10 k-2 un 10 k-3 pārbūvēto ēku aprīkošanai ar mēbelēm 13 458,81 eiro un mūzikas instrumentu iegādei tajos vēl 306 465,42 eiro.

Jau ziņots, ka KM šo kultūrizglītības iestāžu pārbūvei piesaistījusi ES fondu finansējumu divu projektu ietvaros: 1) projektu „Energoefektivitātes paaugstināšana PIKC „Nacionālā Mākslu vidusskola” ēkā Slokas ielā 52b” plānots pabeigt jau š.g. beigās, 2) projektu „PIKC „Nacionālā Mākslu vidusskola” modernizācija” ēku pārbūvi plānots pabeigt nākamā gada sākumā. Kopējais abu projektu finansējums ir 6 368 141,00 eiro, no tiem 5 412 919,81 eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums.

Iepriekš Nacionālās Mākslu vidusskolas multifunkcionālās zāles “Mana pirmā skatuve” pārbūvei un aprīkošanai, kā arī ēku Slokas ielā 52a, 52b un Kalnciema ielā 10, k-2, 10, k-3 pārbūves darbiem valdība jau piešķīrai 2 286 129 eiro, lai Covid-19 krīzes seku pārvarēšanas un ekonomikas atlabšanas pasākumu ietvaros vēl šajā gadā veiktu investīcijas šī augstas gatavības kultūras infrastruktūras projekta pabeigšanā.

Jau ziņots, ka valdība š.g. 18. martā pēc KM iniciatīvas lēma augstas gatavības kultūras infrastruktūras projektiem piešķirt kopumā 22,5 miljonus eiro; kultūrizglītības iestāžu infrastruktūras sakārtošanai no šī finansējuma kopumā atvēlot 12 431 404 eiro.

Nacionālā mākslu vidusskola ir valsts nozīmes izcilības centrs Latvijas kultūrizglītībā – profesionālajā mākslā, mūzikā un dejā. Apvienojot četras izcilas mākslu skolas: Rīgas Doma kora skolu, Jaņa Rozentāla mākslas skolu, Emīla Dārziņa mūzikas skolu un Rīgas Horeogrāfijas skolu, tās galvenais uzdevums ir nodrošināt kvalitatīvu, starptautiski konkurētspējīgu izglītību un mērķtiecīgu jauno talantu izkopšanu.

Lita Kokale

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Lita.Kokale [at] km.gov.lv