Ministrijas jaunumi Covid-19
Eiro banknotes

Ministru kabinets 16. novembra sēdē atbalstīja KM iniciatīvu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 730 220 eiro Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) biļešu kompensācijas programmas 4.kārtas rezultātiem, kā arī 4. un 5.kārtas vērtēšanas nodrošināšanai. Šī VKKF mērķprogramma turpinās sniegt atbalstu biļešu kompensācijai līdz 2021.gada 31.decembrim.

Kā informējusi VKKF, atbilstoši mērķprogrammas "Kultūras pasākumu rīkotāju biļešu kompensācija" 4.kārtas rezultātiem ar finansējumu 718 604 eiro apmērā kultūras pasākumu rīkotājiem tiks nodrošināta biļešu kompensāciju 80% apmērā, savukārt 11 616 eiro tiks izlietoti, lai VKKF nodrošinātu pamatojošo dokumentu izvērtēšanas pakalpojumu mērķprogrammas 4. un 5.kārtā.

VKKF mērķprogrammas 4.kartā pieteikumus atbalstam iesnieguši 37 pasākumi rīkotāji un ir veikts visu iesniegto dokumentu izvērtējums, atbalstu sniedzot 35 pasākumu rīkotājiem. Lai atbilstoši mērķprogrammas 4.kārtas rezultātiem kultūras pasākumu rīkotājiem nodrošinātu biļešu kompensāciju 80% apmērā par ārkārtējās situācijas un Covid-19 noteikto pulcēšanās ierobežojumu laikā atceltajiem pasākumiem, no valsts budžeta šodien piešķirts finansējums 730 220 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka kultūras pasākumu rīkotāji, kuri ārkārtējās situācijas laikā atcēluši koncertus un izrādes vai Covid-19 izplatības ierobežošanai noteikto drošības pasākumu dēļ tos pēc ārkārtējās situācijas beigām rīkos samazinātam skatītāju skaitam, var pieteikties biļešu naudas kompensācijām pagarinātajā Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammā “Kultūras pasākumu rīkotāju biļešu kompensācija.”