Bibliotēkas Literatūra
Tiešsaistes tikšanās «KAFIJAS PAUZE ar Zani Daudziņu» vizuālais materiāls

Atzīmējot grāmatu “Mans kara gads” un “Dienasgrāmata” nonākšanu pie lasītājiem pielāgotā formātā, Latvijas Neredzīgo bibliotēka Rīgā 29. maijā plkst. 14.00 rīkos tiešsaistes tikšanos «KAFIJAS PAUZE ar Zani Daudziņu». Latvijas Neredzīgo bibliotēka abas autores grāmatas reproducējusi neredzīgo rakstā un palielinātā drukā. Tagad to var lasīt arī neredzīgi un vājredzīgi cilvēki. Pasākums notiks klātienē, kā arī tiks raidīts tiešraidē Latvijas Neredzīgo bibliotēkas YouTube kanālā. Skatītājiem būs iespēja uzdot jautājumus un izteikt komentārus.

Latvijas Neredzīgo bibliotēka ir lielākais pielāgotās literatūras izdevējs un izplatītājs Latvijā. Šoreiz bibliotēka reproducējusi latviešu teātra un kino aktrises, runas pedagoģes, Latvijas Kultūras akadēmijas docentes un TV raidījumu vadītājas Zanes Daudziņas grāmatas, kas sarakstītas dienasgrāmatas stilā. Pagājušajā gadā abos pielāgojumos izdota “Dienasgrāmata”, bet “Mans kara gads” — palielinātā drukā. Savukārt tagad ir pabeigts darbs pie grāmatas “Mans kara gads” Braila rakstā, ļaujot autores dienasgrāmatas lappusēs “ieskatīties” arī neredzīgiem lasītājiem.

Zane Daudziņa grāmatu “Mans kara gads” sāk ar vārdiem: “Šis gads nesīs pārmaiņas — tā saka nojauta. Un, ja tā, galvenais uzdevums būs noturēt dzīves vadības stūri savās rokās. Vēsturē bijis daudz dažādu precedentu, kad rāma, harmoniska un līdzsvarota dzīve, kad to uzurpē kāda vara, tiek īsā laikā padarīta par elli.” Diemžēl viņai izrādījās taisnība, jo tā gada 24. februārī Krievija iebruka Ukrainā. Autore apraksta, kāda ir viņas ikdiena un pārdomas pēc kara sākuma Ukrainā. Viņa atzīst, ka tas ir satricinājis ticību gaišai nākotnei, bet vienlaikus uzsver, ka mēs nedrīkstam krist izmisumā.

Sarunu ciklā «Kafijas pauze» runāsim ne tikai par Zanes Daudziņas grāmatām, bet arī par spēju analizēt apkārt notiekošo un to, kā mēs reaģējam un rīkojamies šajā politiski nestabilajā laikā.

Latvijas Neredzīgo bibliotēka aicina ikvienu interesentu uz tiešsaistes tikšanos «Kafijas pauze ar Zani Daudziņu», kas notiks 29. maijā plkst. 14.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītavā Rīgā Strazdumuižas ielā 80. Pasākumu varēs gan apmeklēt klātienē, gan skatīties tiešraidē Latvijas Neredzīgo bibliotēkas YouTube kanālā.

Informējam, ka pasākumu fotografēs un filmēs. Iegūto materiālu bibliotēka ievietos publiski pieejamā vietā, t.sk., internetā. Ja nevēlies, lai tu tiktu fotografēts vai filmēts, tad pirms pasākuma par to pasaki bibliotekāram!

 

 Informāciju sagatavoja:
Gunta Bite
Braila raksta nodaļas vadītāja
mob.t. +371 29137112