Ministrijas jaunumi
Fotokamera

Valdība otrdienas, 23. februāra, sēdē pēc Ekonomikas ministrijas rosinājuma lēma precizēt fotogrāfu darba un foto pakalpojumu sniegšanas nosacījumus* - par epidemioloģiski pietiekami drošiem atzīstot un no 1. marta atļaujot individuālo fotogrāfu pakalpojumu veikšanu ārpus telpām.

Noteikts, ka individuālo fotosesiju norisei:

  • pakalpojumu sniedz viens fotogrāfs;
  • pakalpojumu sniedz vienai personai/mājsaimniecībai;
  • pakalpojuma sniedzējam un saņēmējam jāievēro 2 metru distance.
Infografika par foto pakalpojumu sniegšanu Covid-19 ierobežojumu laikā

Tāpat kā līdz šim arī turpmāk foto pakalpojumu sniegšanas ierobežojumi neattieksies uz profesionālu fotogrāfu darbu, kas tiek veikts juridiskas personas vajadzībām darba izpildes ietvaros - piemēram, fotografēšanu plašsaziņas līdzekļu vai reklāmas vajadzībām, kā arī fotografēšanu juridiskas personas vajadzībām, kurā nav iesaistītas citas fiziskas personas, un fotografēšanu, kuru veic privātpersonas bez komerciāla nolūka.

Līdz ar to aizliegums sniegt foto pakalpojumus klātienē (izņemot fotogrāfiju izgatavošanu dokumentiem un foto sesijas ārpus telpām) attiecināms tikai uz foto pakalpojumiem, ko par samaksu viena fiziskā persona sniedz citai fiziskai personai.

*grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojuma Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 5.2. apakšpunktā