Ministrijas jaunumi Covid-19
Vakcinēšanas ilustrācijas. Foto: Valsts kanceleja.

Ņemot vērā to, ka valdība lēmusi no nākamās nedēļas - 3. maija – atvērt plašu, visu Latvijas iedzīvotāju vakcināciju, aicinām  prioritāro grupu pārstāvjus, tostarp 5. prioritāri vakcinējamo grupas mediju un kultūras darbiniekus, kas jau iesnieguši pieteikumus KM, nekavēties un izmantot iespēju pieteikties vakcīnas saņemšanai konkrētā vietā un laikā.

Savukārt visi tie kultūras darbinieki/iestādes, kuri pieteikumus KM vēl nav paspējuši iesniegt (gan 5., gan 7. prioritāri vakcinējamo grupu pārstāvji), aicināti vakcinācijai pieteikties vispārējā kārtībā (reģistrējoties manavakcina.lv, zvanot 8989 vai piesakot kolektīva vakcināciju).

Kā informē Veselības ministrija, nedēļas nogalē darbosies 16 vakcinācijas centri visā Latvijā, kas vakcinēs ar Pfizer-BioNTech un Moderna vakcīnām. Vakcinācijai tuvākajā laikā var izvēlēties arī citas brīvās vakcinācijas iestādes, kas pieejamas vietnē manavakcina.lv.

Lai saņemtu vakcīnu pēc iespējas ātrāk, tai jāpiesakās vietnē manavakcina.lv vai zvanot pa tālruni 8989.

Lai izvēlētos vakcinācijas vietu un laiku:

  1. Jāatver vietne manavakcina.lv (un jāaizpilda pieteikums vakcīnai, ja tas vēl nav aizpildīts);
  2. Jāizvēlas vakcinācijas vieta un jāatzīmē sev vēlamais laika intervāls;
  3. Jāsagaida sistēmas apstiprinājums (sms/e-pasts);
  4. Jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprināto laiku.

Visi pārējie Latvijas iedzīvotāji pieteikties vakcinācijai un izvēlēties vakcinācijas vietu varēs sākot no pirmdienas - 3. maija.

Lita Kokale

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Lita.Kokale [at] km.gov.lv