Ministrijas jaunumi Arhitektūra Mūzika
Semināra vizuālais materiāls

Kultūras ministrija (KM) un Latvijas Arhitektu savienība (LAS) 20. janvārī tiešsaistes seminārā #RīgaiSavuKoncertzāli informēja sabiedrību par pērn īstenotajā pētījumā izvirzītajām 6 konkurētspējīgākajām Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnēm Rīgas centrā, padziļināti aplūkojot LAS izvirzītās 3 novietnes ar vislielāko potenciālu attiecībā uz stratēģisko un pilsētvides attīstību, kā arī ietekmi uz nākotnes sabiedrību - rūpniecības preču tirgus teritoriju, Andrejsalu un Rīgas Kongresu namu.

Semināra tiešraidi 20. janvārī plkst. 10:00 no Lielās Ģildes Minsteres zāles bija iespējams skatīties tiešsaistē – KM tīmekļvietnē www.km.gov.lv un ministrijas, kā arī LAS Facebook platformā.

Pasākumu #RīgaiSavuKoncertzāli atklāja kultūras ministrs Nauris Puntulis un LAS prezidents Juris Poga. Par Nacionālās akustiskās koncertzāles telpu programmas prasībām atgādināja koncertzāles saimnieka – Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra – direktore Indra Lūkina. Savukārt LAS pārstāve, arhitekte un koncertzāles novietņu izvērtējuma procesa koordinatore Dina Suhanova informēja par izvirzītajām 6 piemērotākajām Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnēm Rīgas centrā.

Semināra turpinājumā padziļinātāk tika izzinātas trīs LAS izvirzītās Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnes Rīgas centrā, kuras pētījuma rezultātā tika rekomendētas koncertzāles būvniecībai. Par rūpniecības preču tirgus teritoriju ziņoja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktore Ilze Purmale un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis, par Andrejsalu – I.Purmale un VAS “Valsts nekustamie īpašumi” izpilddirektors Ojārs Valkers, savukārt Rīgas Kongresu namu – arhitektu biroja “Nams” valdes priekšsēdētājs Sergejs Ņikiforovs, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka padomnieks Ints Dālderis un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes vadītājs Juris Dambis.

Semināra noslēgumā secinājumus par izskanējušo izteica Latvijas Mūzikas padomes priekšsēdētājs Egīls Šēfers, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un kultūras ministrs N.Puntulis.

Semināra prezentācijas:

Aptaujas vizuālais materiāls

Lita Kokale

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Lita.Kokale [at] km.gov.lv