Romu Nacionālo kontaktpunktu (Roma equality, inclusion and participation) uzsaukums

Uzsaukuma mērķis

  • veicināt ES romu stratēģiskā ietvara par līdztiesību, iekļaušanu un līdzdalību un Padomes ieteikuma īstenošanu dalībvalstīs.
  • veicināt romu līdztiesības, iekļaušanas un līdzdalības valsts kontaktpunktu institucionālo attīstību un kapacitāti, veicinot valstiskus konsultāciju procesus, jo īpaši reformējot un nostiprinot izveidotās nacionālās romu platformas.

Īpaši tiek atbalstīti projekti, ko iesnieguši konsorciji, kas izveidoti no romu līdztiesības, iekļaušanas un līdzdalības valsts kontaktpunktiem un romu un pro-romu pilsoniskās sabiedrības organizācijām.

Prioritātes

Šī uzaicinājuma prioritāte ir veicināt romu līdztiesības, iekļaušanas un līdzdalības valsts kontaktpunktu (NRCP) institucionālo attīstību un kapacitāti, veicinot valsts konsultāciju procesus, jo īpaši reformējot un nostiprinot izveidotās nacionālās romu platformas (NRP).

Platformu galvenā misija ir trīskārša: paplašināt politikas diskusijas par valsts romu stratēģisko ietvaru ieviešanu, padziļināt vietējās atbildības struktūras un stiprināt saiknes starp vietējo un valsts līmeni. NRP veicinās dialogu, savstarpēju mācīšanos, sadarbību un politikas pārskatīšanu starp visām valsts ieinteresētajām pusēm (piemēram, romu un proromu pilsoniskās sabiedrības organizācijām, aktīvistiem, vēlētām un ieceltām amatpersonām valsts pārvaldē, valsts pārvaldes, akadēmisko aprindu pārstāvjiem utt.).

Vispārīgi nosacījumi

Projektu iesniegšanas pēdējais termiņš: 2024.gada 7.marts, plkst.17.00 (Briseles laiks);

Kopējais uzsaukuma budžets ir 1 600 000 EUR;

Maksimālais finansējuma apjoms vienam projektam: 200 000 EUR;

Finansējums tiek piešķirts pēc vienotās likmes aprēķina (Lump-sums);

Līguma gala summu nosaka finansējuma piešķīrēja iestāde, pamatojoties uz paredzamo projekta budžetu un finansējuma likmi 90 % apmērā (t.i., projektā jāparedz 10% līdzfinansējums);

Priekšfinansējums: parasti 80% apmērā no līguma summa;

Projektam ir jānotiek ES vai CERV programmas dalībvalstī;

Projektam nevajadzētu būt ilgākam par 24 mēnešiem;

Projekti var būt nacionāla līmeņa vai starptautiski. Galvenajiem pieteikuma iesniedzējiem ir jābūt valsts romu kontaktpunktiem, un katrā dalībvalstī tiek pieņemts tikai viens pieteikums; Partneriem jābūt juridiskām personām — privātām vai publiskām bezpeļņas organizācijām (piemēram, romu pilsoniskās sabiedrības organizācijām utt.), kas oficiāli reģistrētas kādā no atbilstīgajām valstīm; t.i.: − ES dalībvalstis (tostarp aizjūras valstis un teritorijas (AZT)); valstis, kas nav ES valstis: − valstis, kas asociētas CERV programmā vai valstis, kurās notiek sarunas par līgumu ar ES un kurās līgums stājas spēkā pirms dotācijas parakstīšanas.

Visa uzsaukuma informācija (Call document), darba programma un sadarbības partneru piedāvājumi šeit.

Agnese Rubene

Eiropas Savienības fondu departamenta Eiropas Savienības kultūras kontaktpunkta nodaļas konsultante
Agnese.Rubene [at] km.gov.lv