Teātris
Teksts uz publicitātes attēla: Diskusija “Paļaušanās uz pagātni vai atbildība par tagadni?” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī

16. maijā plkst. 19.00 Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī notiks publiska diskusija “Paļaušanās uz pagātni vai atbildība par tagadni?” – saruna diskusiju cikla “Bez punkta uz i” ietvaros. Tā tematiski turpina izrādes “Ķiršu dārzs” (rež. Viesturs Kairišs) rosinātos jautājumus par kultūras mantojumu, identitāti un izvēlēm mūsdienu sabiedrībā.

Diskusiju tiešraidē būs iespējams vērot portālā LSM.lv, kā arī Čehova teātra Facebook un YouTube kanālos.

Jau vairāk nekā trīs gadus Ukrainā turpinās Krievijas pilna mēroga iebrukums, un šajā laikā sabiedrībā nerimst diskusijas par kultūras vietu un nozīmi kara apstākļos. Arī Latvijā šie jautājumi izraisa asas diskusijas – kā rīkoties ar krievu kultūras mantojumu šodienas realitātē? Vai tas būtu jāignorē, jāatsakās no tā, vai arī nepieciešama jauna, līdzsvarota izpratne?

Diskusijā piedalīsies:

  • Agnese Lāce, kultūras ministre
  • Dace Dzenovska, antropoloģe
  • Gļebs Panteļejevs, tēlnieks
  • Ilmārs Šlāpins, publicists un rakstnieks

Diskusiju vadīs: žurnāliste Anete Ašmane-Vilsone

Aktuālie jautājumi, kas tiks skarti diskusijā: vai šodien ir ētiski iestudēt Čehova lugas un atskaņot Р. Čaikovska mūziku? Kāda ir mākslas un kultūras loma laikā, kad sabiedrībā valda sāpes, dusmas un neskaidrība? Vai atteikšanās no "sava" un tuvā var tikt atzīta par sāpīgu pieredzi?

Šie jautājumi sasaucas arī ar režisora Viestura Kairiša iestudēto “Ķiršu dārzu”, kurā tiek atklātas emocijas un pretrunas, kas caurstrāvo arī Latvijas sabiedrību. Iestudējums uzdod būtisku jautājumu: vai atteikšanās no pazīstamā un ierastā vienmēr ir iespējama un vēlama?

Vai spējam izprast šīs sajūtas un līdzpārdzīvot tās? Vai arī sabiedrībai nepieciešamas stingras robežas starp to, kas pieņemams un kas – nē?

Diskusija ir daļa no Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra centieniem veicināt Latvijas sabiedrības saliedētību un veidot atklātu un daudzslāņainu sarunu par kultūras vietu mūsdienu realitātē.

Diskusija tiek organizēta sadarbībā ar valsts pētījumu programmu "Sabiedrības saliedētības vektori", ko īsteno Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadīts pētnieku konsorcijs. Sadarbības mērķis ir vienot mākslas un zinātnes spēkus, iesaistot plašu un daudzveidīgu publiku atklātā, cieņpilnā un kompetentā sarunā par Latvijas sabiedrībai būtiskiem jautājumiem.

 

Informāciju sagatavoja:
Madara Spēlmane
Valsts SIA “Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris”
Komunikācija un sabiedriskās attiecības
e-pasts: madara.spelmane@mct.lv
tālr. +371 26771807