Ekspertu tiešsaistes diskusijas: “Sabiedrības medijpratība un uzticēšanās nenoteiktības apstākļos” vizuālais materiāls

Trešdien, 26. oktobrī, laikā no plkst. 13.30 –15.00 tiešsaistē būs skatāma ekspertu diskusija “Sabiedrības medijpratība un uzticēšanās nenoteiktības apstākļos”. Tajā eksperti no dažādu nozaru skatupunktiem izvērtēs uzticēšanās un medijpratības lomu pašreizējā situācijā valstī  – laikā, kad ir nenoteiktība par Krievijas turpmāko rīcību Ukrainā, energoresursu un pārtikas cenu nākotni, pandēmijas iespējamo atgriešanos, kā arī citiem neskaidriem nākotnes scenārijiem Latvijas sociālpolitiskajā realitātē.

Tēma ir īpaši būtiska Latvijai, kurā pēdējo gadu notikumi –  gan Covid-19 krīzes pārvarēšana, gan Krievijas karadarbība Ukrainā –  ir pierādījuši uzticēšanās kritiski svarīgo lomu izaicinošos apstākļos”, uzsver Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta direktors Rihards Bambals.

Diskusijas dalībnieki

Moderatore:

  • Gunta Sloga, Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore

Dalībnieki:

  • Rihards Bambals, Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs
  • Agnese Berga, Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas eksperte
  • Rita Ruduša, žurnāliste, mediju eksperte
  • Ivars Austers, Latvijas Universitātes profesors sociālajā psiholoģijā
  • Dana Isarova, bērnu ārste
  • Tomass Pildegovičs, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vecākais eksperts

Diskusiju organizē Valsts kanceleja sadarbībā ar Kultūras ministriju un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Tā ir viens no vairākiem Latvijas pasākumiem Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļā, kas daudzās valstīts notiek no 24. līdz 31. oktobrim, šogad aktualizējot tēmu - “Uzticēšanās stiprināšana: priekšnoteikums medijpratībai un informācijpratībai”.

Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļu jau vienpadsmito gadu rīko UNESCO, lai uzlabotu cilvēku kritiskās domāšanas prasmes informācijas, mediju un tehnoloģiju jautājumos, kā arī sekmētu pilsonisko līdzdalību, pašizpausmi, ekonomisko attīstību un cīņu ar dezinformāciju. 2021. gadā Latvija bija viena no ANO dalībvalstīm, kas virzīja apstiprināšanai ANO Ģenerālajā Asamblejā rezolūciju, kas izceļ Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļas nozīmi visā pasaulē. Plašāka informācija: Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļa.