Literatūra Muzeji Mūzika
Pasākuma vizuālais materiāls

24. maijā plkst.18.00 Rakstniecības un mūzikas muzeja kultūrtelpā “Tintnīca”, Pulka ielā 8, Rīgā, norisināsies pasākumus “Un labi, tik labi ir man” .

Tuvojoties Erika Ādamsona 116. jubilejai, Rakstniecības un mūzikas muzejs ir sarūpējis īpašu programmu dzejnieka daiļrades noskaņās, apvienojot dažādas kultūras nozares – literatūru, mūziku un vizuālo mākslu.

Pasākumu ievadīs Rakstniecības un mūzikas muzeja pētnieka, literatūrzinātnieka Ingus Barovska lekcija par Erika Ādamsona dzīvi, darbu, kā arī citiem dendijiem literatūrā. Par muzikālo noformējumu pasākumā rūpēsies kontrabasists Ivars Ozols un pianists Edgars Tomševics, uzstādamies ar pirmatskaņojumu Jēkaba Nīmaņa komponētajai mūzikai no Latvijas Leļļu teātra izrādes "Smalkās kaites", un akadēmiskās mūzikas studente Agate Grīnhofa ar Ādamsona dzejas iesdvesmotām kompozīcijām. Vizuāli iedvesmos E. Ādamsona paša zīmēto un topošā modes dizainera Krišjāņa Brasliņa veidotās tērpu kolekcijas "Smalkās kaites" skiču izstāde.

"Un pīpi tā piebāzis pilnu,
Ar tabaku saldi kas tvan,
Pēc darbošanās es zvilnu –
Un labi, tik labi ir man."

Šādi skan kāda E. Ādamsona dzejoļa beigu rindas, bet literārajā vakarā, kurš no tām ieguvis nosaukumu, izskanēs vēl daudzas citas, jo ar savas un E. Ādamsona daiļrades lasījumiem uzstāsies jaunie autori Amanda Kaufmane un Gusts Ābele.

“Var strīdēties, kas ir šarmantāka, elegantāka un estētiskāka – Erika Ādamsona daiļrade vai dzīve. Viņa dekadentiski groteskā, eksotismiem piepludinātā dzeja un proza mūsdienu cilvēkam šķiet pazīstama, jo hiperbolizēti arhetipiskie noveļu krājuma "Smalkās kaites" sirdzēji mīt gan mūsos, gan apkārtējā pasaulē, gluži kā mēs visi tiekdamies pēc mīlestības, bet dzejoļu krājumā "Sapņu pīpe" vērojama ikkatram raksturīgā nodarbe no ikdienas pelēcības paslēpties sapņu pasaulē. Vienlaikus tā rada nostalģiju un ilgas pēc nepiedzīvota laikmeta, kurā Ādamsons ar citiem autoriem ticies literāros vakaros,” – stāsta pasākumu cikla “Tintnīca sapņotājiem” organizators Gusts Ābele.

Lai kaut nedaudz pietuvotos šai izjūtai, pasākuma apmeklētāji ir aicināti piedomāt pie sava ietērpa, iekļaujot tajā švītiem un dendijiem raksturīgus elementus, kas lieliski iederēsies pasākuma kopējā noskaņā, kafijas un hiacinšu aromāta ieskāvumā.

Dreskods: dendiji.

Pasākuma programma:

  • Lekcija (literatūrzinātnieks Ingus Barovskis)
  • Izrādes "Smalkās kaites" mūzikas pirmatskaņojums (komponists – Jēkabs Nīmanis, izpilda Ivars Ozols, Edgars Tomševics)
  • Tērpu kolekcijas "Smalkās kaites" skiču izstāde (topošais modes dizainers Krišjānis Brasliņš)
  • Erika Ādamsona tērpu skiču izstāde (RMM krājums)
  • Kompozīcija pēc E. Ādamsona dzejas (akadēmiskās mūzikas studente Agate Grīnhofa)
  • Dzejas un prozas lasījumi (jaunā dzejniece Amanda Kaufmane un jaunais rakstnieks Gusts Ābele)

KĀ PIE MUMS NOKĻŪT?

Braucot no centra ar 3. vai 13. autobusu līdz pieturai Ūdens iela vai ar 5. tramvaju līdz pieturai Eiženijas iela. (Aptuvenais brauciena ilgums no centra 15 min.)

Pasākuma apmeklētājiem – bezmaksas stāvvieta. Caurlaidi var saņemt Muzeju krātuves info centrā.

 

Papildu informācija:
Katrīna Kūkoja
Kultūras pasākumu organizatore

RAKSTNIECĪBAS UN MŪZIKAS MUZEJS
Pulka iela 8, Rīga, LV-1007
Tālr. +371 67221956; +371 28371322